Auto terenowe – po co poprawia się jego właściwości jezdne?

Samochody terenowe, które wykorzystywane są do jazdy po naprawdę różnych powierzchniach, bardzo często trafiają do warsztatów samochodowych. Powodem nie są awarie, ale modyfikacje, które chcą wprowadzać właściciele tych aut. Wszystko po to, by poprawić właściwości jezdne auta.

 

Jest sporo warsztatów, które wyspecjalizowały się w obsłudze aut terenowych. Powinniśmy jednak spośród tylu propozycji umieć wybrać jedną, właściwą – Jedno to wiedza, dwa to doświadczenie i pasja – mówi Marcin, ekspert z serwisu overlimit.com – firmy, która powstała z zamiłowania do aut terenowych, turystyki 4×4 i rajdów terenowych.

 

Auto terenowe – dopasowane do użytkownika

Na czym polegają modyfikacje, które są wprowadzane w autach terenowych? Na stronie overlimit.com możemy przeczytać, że misją firmy jest: Dostarczenie profesjonalnych pakietów modyfikacji nowych aut terenowych dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Co to dokładnie oznacza? Firma oferuje wiele rozwiązań, które dopasowują fabrycznie nowe auta do potrzeb różnego rodzaju – Inne potrzeby mają służby mundurowe, które często muszą zjechać z utwardzonej drogi, by wykonywać swoją pracę, jeszcze inne prywatni właściciele, dla których samochody terenowe to pasja i możliwość wzięcia udziału w wielu rajdach. My przeprowadzamy wyłącznie zgodne z prawem modernizacje, które zwiększają możliwości terenowe aut. – dodaje Marcin.

 

Jakie modernizacje można przeprowadzić w aucie terenowym?

Wszystko oczywiście zależy od tego, co chcemy osiągnąć wprowadzonymi modyfikacjami i jakiego typu odcinki terenowe chcemy pokonywać. To na tej podstawie zaproponowane zostaną rozwiązania. Np. jeśli chcemy zwiększyć głębokość pokonywanych przeszkód wodnych, konieczne będzie zamontowanie tzw. snorkela, który może nawet dwukrotnie zwiększyć głębokość brodzenia auta. Rozwiązań jest całe mnóstwo – wszelkiego rodzaju płyty zabezpieczające (np. tylni most), zestawy podwyższające zawieszenie, wyciągarki itp. Do tego dochodzi pakiet modyfikacji, jakie firma je wprowadzająca może zaproponować konkretnie dla naszego modelu auta.

Samochody terenowe to dla wielu osób wielka pasja, dla innych konieczność. Niezależnie od tego, w której grupie jesteśmy, warto pomyśleć nad modyfikacjami zwiększającymi właściwości jezdne auta – w grę wchodzi przecież nasz komfort i lepsze osiągi.

 

Źródło: Overlimit.com

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: