Auto Detailing – kiedy warto się na niego zdecydować?

W ostatnich latach auto detailing gwałtownie zyskał na popularności. Polega on na między innymi odnawianiu oraz zabezpieczaniu aut powłokami hybrydowymi, a także foliami ochronnymi.

Dzięki temu serwisowi, klienci mają szansę na przywrócenie pierwotnego wyglądu swoich pojazdów poprzez regenerację lakieru i odnawianie wnętrz. Kosmetyka auta brzmi zachęcająco, jednak czy jest to jedynie wymysł koncernów samochodowych czy naprawdę ciekawa i sensowna propozycja?

Sfinansowanie renowacji samochodu

Auto Detailing to szerokie pojęcie, w zakres którego wchodzi renowacja lakieru, czyszczenie skóry, nakładanie powłoki ceramicznej, ochrona lakieru folią, a także zmiana koloru auta i przyciemnianie szyb. Decydując się na dane usługi musimy być świadomi ich relatywnie wysokich kosztów. Jeśli nie mamy wystarczających oszczędności, w celu ich sfinansowania warto sięgnąć po pożyczkę przez internet na Matchbanker. Na tej platformie mamy szansę wybrać pożyczkę, która będzie doskonale dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. W zależności od ilości zabiegów, którym chcemy poddać nasze auta, a co za tym idzie różnej wysokości potrzebnej nam gotówki, możemy wybierać między pożyczkami sięgającymi nawet 25 000 zł. Taka kwota pozwoli przywrócić naszym pojazdom ich pierwotny wygląd.

Esencja auto detailingu

Ze względu na podnoszący się poziom życia społeczeństwa, a także rozwój techniczny, na rynku pojawia się coraz więcej wysokiej klasy aut. Decyzja o zakupie pojazdu za setki tysięcy złotych jest dla nas długoterminową inwestycją. Nie planujemy ponownego kupna samochodu przez najbliższe kilka bądź nawet kilkanaście lat. Auto, jak każdy inny obiekt fizyczny, po pewnym czasie się zużywa, co niestety widoczne jest na pierwszy rzut oka. Aby poprawić komfort jazdy oraz użytkowania, warto zdecydować się na kosmetykę samochodową. Przywróci ona salonowy wygląd, za znacznie mniejsze pieniądze w porównaniu do zakupu kolejnego auta.

Nazwa zabiegu nie jest przypadkowa, albowiem liczy się w nim dbałość o detale. Każda, nawet najmniejsza część, zostanie dokładnie wyczyszczona, co nie tylko poprawi wygląd auta, a także jakość jego użytkowania. Kosmetyka auta składa się z dwóch głównych części – mycie i czyszczenie oraz polerowanie. Pierwszy etap pozwala na usunięcie brudu z wewnątrz, a także zewnątrz. Następnie, czyszcząc auto, przygotowujemy je do ostatniego kroku, jakim jest polerowanie. Proces ten pozwala na usunięcie z lakieru śladów pozostawionych przez kwaśne deszcze, rysy czy innego rodzaju plamy. Na samym końcu auto jest woskowane. Dzięki temu, lakier jest chroniony, co pozwoli zachować połysk na długi czas. Jest to definitywnie wisienka na torcie, albowiem efekt tego zabiegu jest najbardziej widoczny. Kolor auta będzie wzbogacony, co z pewnością ucieszy właściciela pojazdu.

Nadaj połysk swemu samochodowi

Odnowa auta pozwoli nie tylko na efektowne odświeżenie jego wyglądu, ale także zapewnienie ochrony przed korozją i oksydacją lakieru. Ze względu na czyszczenie każdej, nawet najmniejszej, części auta, proces jest bardzo pracochłonny. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, albowiem zabieg ten pozwoli odzyskać salonowy połysk. Jeśli masz ochotę na nadanie nowego początku swojego pojazdu, nie wydając przy tym kroci, auto detailing jest idealnym rozwiązaniem.

Źródło: Matchbanker / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: