Audi zadebiutuje z dwoma nowymi modelami elektrycznymi

Samochody elektryczne w tej chwili nie są już tylko małymi miejskimi wozidełkami. Przykłady Tesli, czy BMW pokazują, że takie auta mogą być nawet sportowe. Zauważył to również inny zachodni producent – Audi.

Po niemieckiej stronie Odry mówi się, że Audi podbije świat również swoimi modelami e-tron. Co ciekawe chce to zrobić całkowitymi nowościami w swojej gamie, a nie  dodatkowymi jednostkami napędowymi w obecnych modelach.

Plotki głoszą, że będą to dwa różne samochody. Jednym z nich ma być miejski crossover, co jest całkowicie zrozumiałe. Drugim zaś, sportowe coupe napędzane prądem. O ile pierwsza opcja nie szokuje, to druga kusi i potęguje zniecierpliwienie.

 

Audi Q1 Crossover teaser

Audi daje sobie trochę czasu na dopracowanie szczegółów, ale już zapowiada, że zasięg aut nie spadnie poniżej 500 km na jednym ładowaniu. Przyznacie, że to mocne zapowiedzi, więc życzymy producentowi powodzenia.

Planowana premiera wspomnianej dwójki to 2018 rok.

Konrad Stopa

fot: Audi

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: