Audi TT Coupe i TTS Coupe [Genewa]

Premiera nowego Audi TT już od dawna inspiruje świat motoryzacyjny do domysłów i zgadywanek jak będzie wyglądał świeży model. Dzisiaj nastał kres tych tajemnic, ponieważ ukazały się zdjęcia obu wersji samochodu: TT Coupe oraz TTS Coupe.

Audi TT będzie całkowicie nową konstrukcją lecz zachowującą stary wygląd z niewielkimi nowinkami. Na zdjęciach widzimy LEDowe światła, większy grill oraz tylny dyfuzor. Jednakże stara sylwetka oraz wyróżniający się wlew paliwa pozostały nadal.

MYjZL5K Audi TT Coupe i TTS Coupe [Genewa]

Co ciekawe pierwsze zdjęcia dotyczyły modelu TTS Coupe, który pod maską będzie skrywal 2-litrowy, doładowany silnik benzynowy, o potężnej mocy aż 310 KM. Zapewni on Audi niezłe osiągi (250 km/h ograniczone elektronicznie i 6 s do 100 km/h)

Wersja standardowa TT Coupe będzie legitymowała się mocą 184 koni mechanicznych, które zostaną wykrzesane z 2-litrowego TDI o maksymalnym momencie obrotowym równym 380 Nm. To zapewni prędkość maksymalną na poziomie 235 km/h i przyspieszenie w 7,2 sekundy do “setki”. Przy tym producent deklaruje, że auto spali jedynie 4,2 ON na 100 km.

aQHGwdh Audi TT Coupe i TTS Coupe [Genewa]

Niezależnie od wersji samochód może otrzymać napęd na cztery koła, który zapewni czteromiejscowemu coupe doskonałą trakcję. W środku pojawiają się najlepsze materiały oraz nowinki techniczne znane z reszty gamy Audi. Między innymi system MMI z Audi Drive Select, dzięki któremu można wybrać charakter samochodu.

Konrad Stopa

fot: Audi

e1AYlyD Audi TT Coupe i TTS Coupe [Genewa]

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: