Audi TT Coupe i TTS Coupe [Genewa]

Premiera nowego Audi TT już od dawna inspiruje świat motoryzacyjny do domysłów i zgadywanek jak będzie wyglądał świeży model. Dzisiaj nastał kres tych tajemnic, ponieważ ukazały się zdjęcia obu wersji samochodu: TT Coupe oraz TTS Coupe.

Audi TT będzie całkowicie nową konstrukcją lecz zachowującą stary wygląd z niewielkimi nowinkami. Na zdjęciach widzimy LEDowe światła, większy grill oraz tylny dyfuzor. Jednakże stara sylwetka oraz wyróżniający się wlew paliwa pozostały nadal.

MYjZL5K

Co ciekawe pierwsze zdjęcia dotyczyły modelu TTS Coupe, który pod maską będzie skrywal 2-litrowy, doładowany silnik benzynowy, o potężnej mocy aż 310 KM. Zapewni on Audi niezłe osiągi (250 km/h ograniczone elektronicznie i 6 s do 100 km/h)

Wersja standardowa TT Coupe będzie legitymowała się mocą 184 koni mechanicznych, które zostaną wykrzesane z 2-litrowego TDI o maksymalnym momencie obrotowym równym 380 Nm. To zapewni prędkość maksymalną na poziomie 235 km/h i przyspieszenie w 7,2 sekundy do “setki”. Przy tym producent deklaruje, że auto spali jedynie 4,2 ON na 100 km.

aQHGwdh

Niezależnie od wersji samochód może otrzymać napęd na cztery koła, który zapewni czteromiejscowemu coupe doskonałą trakcję. W środku pojawiają się najlepsze materiały oraz nowinki techniczne znane z reszty gamy Audi. Między innymi system MMI z Audi Drive Select, dzięki któremu można wybrać charakter samochodu.

Konrad Stopa

fot: Audi

e1AYlyD

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: