Audi RS7, które jedzie 240 km/h bez kierowcy

Autonomiczna jazda z prędkością 240 km/h? Audi udowodniło, że to jest już możliwe. Jeśli więc marzy Wam się kariera kierowcy wyścigowego, to musicie się pospieszyć! 

Podczas finałowego wyścigu niemieckiej serii aut turystycznych (DTM) Audi przygotowało dla uczestników i kibiców niezwykłą niespodziankę. Tor Hockenheim przejechał samochód bez kierowcy i to nie bulwarowym tempem. Co ciekawe auto przejechało całą trasę bezbłędnie.

Było to możliwe dzięki zamontowanej elektronice. Na pokładzie specjalnego RS7 znalazły się: system GPS oraz cztery kamery 3D, na bieżąco śledzące otoczenie. Dane przesyłano drogą internetową. W rezultacie pozycję samochodu udało się określić co do jednego jednego centymetra.

 

Jeśli przyszłość motoryzacji idzie w tym kierunku to jestem lekko przerażony, a Wy?

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: