Na targach w Monachium pojawił się również ciekawy model Audi Q6 E-tron, który teoretycznie jest jeszcze prototypem, ale podobno w niezmienionej formie trafi na rynek.
Audi Q6 e-tron będzie nowym modelem elektrycznym w gamie bezemisyjnych SUV-ów. To bliźniak elektrycznego Macana, z którym dzieli platformę, a w nadwoziu skryje 100 kWh baterię.
Nie znamy oczywiście danych technicznych, zasięgu czy cen, ale skoro to teoretycznie prototyp to musimy poczekać. Chociaż mówi się o tym, że auto w niezmienionej formie pojawi się w przyszłym roku.

Samochód będzie oferowany w dwóch wersjach: 55 e-tron (ok. 380-400 KM) i SQ6 e-tron (ok. 480-500 KM).
Trzy ekrany w środku
Audi w tym modelu zaprezentowało nową wizję wnętrz swoich aut. Pojawią się tutaj połączone zegary z ekranem systemu multimedialnego oraz osobny wyświetlacz dla pasażera z przodu. Wszystko jest dobrej jakości, niezłe grafiki oraz szybkie działanie.
Jeśli chodzi o sam samochód, wygląda bardzo dobrze zarówno w środku, jak i na zewnątrz. To kolejny spory SUV, który zapewne często pojawi się na ulicach (zapewne zachodniej Europy lub USA).
Konrad Stopa
fot. Audi