Audi prezentuje nowe A4

Niemiecki producent dzisiejszy poniedziałek wzbogacił o informacje na temat nowej generacji swojego ważnego modelu – Audi A4. Od razu pojawiły się zdjęcia i szczegóły dotyczące sedana, jak i wersji Avant.

Nowa generacja nie jest aż tak bardzo rewolucyjna jak mogłoby to się wydawać patrząc na wygląd auta, ale wiele zmian ukrytych jest pod karoserią A4. Z zewnątrz można jedynie zobaczyć nowy grill oraz reflektory ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED. Producent podaje, że nadwozie jest teraz lżejsze (nawet 120 kg mniej) i bardziej aerodynamiczne (cx=0.23).

W środku pojawią się zmiany znane już z innych modeli Audi lub Volkswagena – przykładowo rozbudowany system MMI czy świetne audio od Bang&Olufsen. Co ważne seryjne i podstawowe wyposażenie ma być teraz bogatsze niż poprzednio, więc klienci będą mogli trochę zaoszczędzić na dodatkach.

 

2015 06 29 12 38 56 Audi A4 2016 picture 05 1024x768 Audi prezentuje nowe A4

 

Gama silników jak to w VAGu bywa będzie szeroka i doprecyzowana do różnych rynków. Znajdziemy tu między innymi mocne diesle, jak i słabe silniki benzynowe. Ich moc będzie się wahać od 150 do 272 koni mechanicznych. Producent obiecuje, że nawet pomimo wzrostu ilości KM spalanie spadło nawet o 20 procent. Ciekawe czy to tylko marketingowy bełkot – jak sądzicie?

Ile te nowości będą kosztować? Jeszcze nie wiemy, aczkolwiek skoro standardowo wyposażenie ma być bogatsze to i cena może skoczyć w górę. Wszystkiego dowiemy się bliżej salonu we Frankfurcie, bo tam oficjalnie zadebiutuje nowe A4 (jesień 2015).

 

Konrad Stopa

Fot. Audi

 

2015 06 29 12 39 33 Audi A4 2016 picture 12 1024x768 Audi prezentuje nowe A4

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: