Aston Martin Vantage S w drodze

Aston Martin pracuje nad poprawkami Vantage V8. Do oferty dołączy manual!

 

Przyłapany został muł testowy Astona Martina – wszystko wskazuje na to, że będzie to wzmocniona wersja S. Sfotografowane auto nie ma żadnych zmian w wyglądzie oprócz jednego małego szczegółu – czterech końcówek wydechu. Oferowany od kilkunastu miesięcy Vantage ma tylko dwie końcówki, więc dziennikarze zagranicznych mediów wysnuli wniosek, że jest to testowy egzemplarz przedprodukcyjny nowej, wzmocnionej wersji S.

Nowy model ma oferować około 550 KM (+40) z tego samego silnika kupowanego od AMG. Ma on 4 litry, dwie turbiny i znany jest z pięknego brzmienia. Oprócz tego brytyjski Autocar donosi, że Aston Martin ożeni ten silnik z manualną przekładnią, czego nie uczynił w swoich modelach Mercedes. Oprócz tego wciąż czekamy na Vantage’a Volante, a firma rozważa, czy wzorem poprzednika wsadzić do małego Astona silnik V12.

 

sb1 4668 0 Aston Martin Vantage S w drodze

 

Pełnokrwiste V12 ma za to niedawno zaprezentowany DBS Superleggera o mocy 715 KM. Kliknij i zobacz TUTAJ.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Aston Martin, Autocar

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.