Aston Martin DB11 także z V8

Podczas salonu samochodowego w Szanghaju zadebiutuje Aston Martin DB11 z silnikiem AMG.


Ogólnoświatowy debiut modelu DB11 Aston Martin miał miejsce w Genewie rok temu. Auto jest już w produkcji, ale jak na razie tylko z autorskim silnikiem V12 Astona. Jednakże już niedługo! Prezentacja nowej wersji na chińskim salonie jest wyborem nieprzypadkowym, gdyż jest to drugi największy rynek zbytu brytyjskiej manufaktury.

Aston Martin zaadoptuje nowoczesną jednostkę V8 o pojemności 4 litrów biturbo używaną w Mercedesie AMG-GT. Tym samym stanie się jego bardziej ekskluzywnym bratem o charakterze Gran Turismo. Motor ten będzie dysponował mocą około 530 KM. Trzeba jednak zaznaczyć, że informacje opublikowane przez portal CarNewsChina na razie nie zostały potwierdzone przez Brytyjczyków.

 

Aston Martin DB11 2017 1024 5a Aston Martin DB11 także z V8

Gama DB11 w następnych miesiącach będzie się jeszcze bardziej powiększać. W przygotowaniu jest Volante, czyli roadster. Jego debiut zaplanowano na przyszłoroczny salon genewski. Pojawi się także DB11 z literką S. Jego V12 zostanie wzmocnione do ponad 600 KM oraz otrzyma bardziej sportowy charakter niż zwykłe DB11.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Aston Martin

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.