Aston doda ci skrzydeł

Aston Martin zacieśnia współpracę z zespołem wyścigowym Red Bull Racing. Tym razem w przypadku wersji specjalnej modelu Vantage S.

 

Zarówno z silnikiem V8 jak i V12, Aston Martin Vantage będzie dostępny w wersji przyprawionej przez Red Bulla. Zmiany są kosmetyczne i obejmują przedni grill, splitter, dokładki progowe oraz dyfuzor z karbonu. Samochód może mieć niektóre akcenty nadwozia oraz zaciski hamulcowe w barwach żółtej i czerwonej. Są to barwy zespołu RB, podobnie jak lakier Mariana Blue, identyczny jak ten na bolidach wyścigowych prowadzonych przez Daniela Ricciardo oraz Maxa Verstappena. Na życzenie klienta na samochodzie mogą się znaleźć także sygnatury obu kierowców.

Produkcja tej specjalnej wersji dla fanów F1 będzie ograniczona, ale producent nie zdradza ile egzemplarzy zaplanowano. Nie wiadomo także ile to kosztuje, ale jeśli ktoś pyta, to znaczy, że go nie stać. Pakiet nie obejmuje żadnych zmian w silniku, zatem osiągi Vantage’a pozostaną takie same.

 

aston martin vantage s red bull racing edition 1 Aston doda ci skrzydeł

 

Aston Martin już od jakiegoś czasu współpracuje z Red Bullem przy projekcie zapierającego dech w piersiach, hybrydowego modelu AM-RB 001. Będzie to jeszcze poważniejsza maszyna niż LaFerrari czy Porsche 918 Spyder. Zapowiedzi mówią o stosunku mocy do masy dokładnie 1:1.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Aston Mastin

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.