Aplikacje na Androida ułatwiające podróżowanie

Samochodowa wycieczka z rodziną kojarzy Ci się przede wszystkim z ciągłym szukaniem odpowiedniej trasy oraz z dziećmi, które pilnie studiując mapę, co jakiś czas mylą prawy zakręt z lewym?

A może już po dotarciu do celu podróży, nie wiesz w jakim hotelu się zameldować lub gdzie zjeść dobrą kolację? Lub też, które atrakcje turystyczne są godne Twojej uwagi? W dobie ciągle rozwijającej się technologii te problemy nie będą Ci dłużej spędzały snu z powiek, poznaj aplikacje, które po zainstalowaniu na Twoim smartfonie, podniosą komfort Twoich podróży!

Komu w drogę temu… przyda się Yanosik!

Każdy urlop zaczyna się od długiej podróży autem w pożądane miejsce. W związku z tym należy zapewnić sobie odpowiedni komfort w trakcie jazdy oraz wybrać trasę, która nie będzie sprawiała nam problemów, a także najszybciej doprowadzi nas do celu. Aplikacja Yanosik ostrzeże Cię przed wszelkimi niebezpieczeństwami na drodze, powie, które trasy są zakorkowane, a nawet pomoże Ci uniknąć fotoradarów – program ten aktualizują sami kierowcy, dzięki czemu zawiera on aktualne informacje. Dodatkowo spełnia również funkcję nawigacji oraz przewodnika po drogach i autostradach – poinformuje Cię o cenach paliwa na pobliskich stacjach, a także o możliwościach postoju w restauracjach. Aplikacja prawidłowo działa na wszystkich telefonach z Androidem, nawet tych sprzed kilku lat.

Cudze chwalicie, swoje poznajcie – podróże po Polsce

Podróżowanie po własnym kraju jest dużo łatwiejsze niż po obcych terenach – nie dzieli nas bariera językowa, więc zawsze można podpytać kogoś czy idziemy dobrą trasą lub w którą stronę na Wawel. Możemy jednak być bardziej samowystarczalni, jeśli przed podróżą wyposażymy się w odpowiednie aplikacje. Jeżeli wyjeżdżamy do dużego miasta, warto zaopatrzyć się w aplikację pokazującą nam połączenia komunikacyjne – dzięki niej nie będziemy musieli zwiedzać aglomeracji samochodem, a co się z tym wiąże, szukać miejsc parkingowych oraz za nie płacić. Kolejnym programem jest aplikacja przygotowana przez Narodowy Instytut Dziedzictwa – Zabytki w Polsce. Oprowadzi nas ona po najbardziej znanych miejscach, jednak również skieruje nas do lokalizacji mniej popularnych, lecz godnych uwagi. Warto również ściągnąć przewodnik na smartfona, z którego dowiemy się o dobrych restauracjach i innych miejscach rozrywkowych.

Podróże w nieznane

Jak natomiast odnaleźć się w kraju, w którym ludzie porozumiewają się za pomocą niezrozumiałego dla nas języka? W takim przypadku niezbędna będzie aplikacja Google tłumacz, lub, jeśli nie masz dostępu do internetu, słowniki nie wymagające połączenia z siecią. Dzięki takiemu programowi unikniesz zakupu niechcianej potrawy lub zrozumiesz, co próbując przekazać Ci drogowskazy. Przydatny będzie również przelicznik walut, który pomoże Ci się zorientować, czy na jeden obiad nie wydasz budżetu, który miał Ci starczyć do końca wyjazdu. Nie będziesz również musiał chodzić ciągle z głową w mapie, która nie dość, że jest nieporęczna, to często posiada drogi, które już nie istnieją, lub nie uwzględnia tych świeżo zbudowanych. Aplikacje, takie jak Google maps czy Maps.me są zaktualizowane oraz czytelne. Jeżeli zaś chodzi o przewodniki to największą popularnością cieszy się TripAdvisor – pomocne w nim są opinie użytkowników z całego świata na temat różnych miejsc, które automatycznie są tłumaczone na język polski.

Artykuł został przygotowany przy współpracy ze sklepem RTV EURO AGD.

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: