AMG przyćmi Panamerę?

Mercedes na poważnie rozważa stworzenie supermocnej hybrydy konkurującej ze świeżo pokazaną Panamerą Turbo S E-Hybrid.

 

Bazą stylistyczną i techniczną miałby być Mercedes AMG GT. Elementem wspólnym z czterodrzwiową odmianą byłby silnik spalinowy – 4-litrowe V8. Inżynierowie dorzucą mu do pomocy silnik elektryczny na tylnej osi, a cały układ będzie generował 805 KM dysponowane na wszystkie koła. Zapowiadane przyspieszenie do 100 km/h wyniesie poniżej 3 sekund. Przewidziano możliwość poruszania się bezszelestnie używając tylko elektryczności. Prawdopodobnie będzie to też hybryda plug-in.

To koncept, ale według Mercedesa dający dużo pojęcia o tym, jak będzie wyglądała wersja produkcyjna. Elementy charakterystyczne z AMG GT, jak światła, pozostały rozpoznawalne, ale z przodu zamontowano LED-y, a z tyłu lampy z efektem trójwymiarowym. Sylwetka wozu trochę przypomina pierwszego CLS-a, ale jest o wiele bardziej muskularna, świadcząca o dużej mocy skrywanej pod spodem. Jeśli tak rzeczywiście będzie wyglądała wersja produkcyjna, to Porsche może czuć się zagrożone.

 

mercedes amg gt concept 1 AMG przyćmi Panamerę?

 

Zapowiada się prawdziwie gorąca premiera w 2018 r., bo wtedy właśnie ma zadebiutować AMG GT dla czterech osób. Według niektórych źródeł auto dostanie przydomek GT4.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Mercedes

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.