AMG bierze na celownik Caymana

Gama AMG się rozszerza – brytyjskie media donoszą o planowanym małym modelu konkurującym z Porsche Cayman.

 

Jak donosi brytyjski Autocar nowy model AMG nie będzie bazował na żadnym modelu Mercedesa podobnie jak istniejący  AMG-GT. Baby-AMG ma być nieformalną kontynuacją słabo sprzedającego się modelu Mercedes SLC. Najprawdopodobniej wykorzystana zostanie konstrukcja z silnikiem centralnym, a auto będzie oferowane zarówno jako coupe jak i roadster.

 

amg coupe final cmyk AMG bierze na celownik Caymana

 

Auto jest na bardzo wczesnym etapie projektowania, ale już teraz pojawiły się przypuszczenia, że nowe AMG będzie miało co najmniej dwie wersje silnikowe analogiczne do najmniejszych modeli Mercedesa ze znaczkiem AMG: A45 oraz nadchodzącego A35 jako model pośredni. Małe AMG dołączy do reszty gamy obok GT oraz GT-4 door i pokazanego już hipersamochodu Project One. W następnej kolejności AMG pokaże SUV-a swojej konstrukcji, ale priorytetem jest teraz Baby-AMG, które ma być idealnym rozwiązaniem na track day, oferowane w stosunkowo przystępnej cenie.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Mercedes; render – Autocar

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.