Alfa za 20 milionów dolarów!

I kto by pomyślał, że Alfa Romeo może tyle kosztować? To jedno z najdroższych aut na świecie, a cena może dobić nawet 25 milionów $. Chodzi o model 8C 2900B Lungo Spider z 1939 roku.

 

Ten niezwykle rzadki samochód (7 sztuk) prezentuje jeszcze ciekawą historię, przez co cena sięga naprawdę niebagatelnych wartości. Nie wiadomo, kto był pierwszym właścicielem, ale wiadomo, że Alfa jeździła po ulicach Brazylii oraz, że zdobyła pierwsze miejsce w wyścigu na torze Interlagos. Była też ozdobą wielu wystaw i zdjęć. Niestety auto również modyfikowano – choćby wstawiając mu pod maską silnik z Corvette. Na szczęście obecny właściciel z Kalifornii,  sprawił, że auto wygląda i jeździ jak egz sprzed kilkudziesięciu lat.

Pod maską tego klasyka siedzi 2,9 litrowa jednostka benzynowa, która generuje aż 180 KM. Wartości naprawdę zacne dla kabrioletu, więc nic tylko rozsiąść się w pięknym wnętrzu i poczuć wiatr we włosach.

 

mo16 r208 002

 

Licytacja będzie miała miejsce pod koniec sierpnia w Wielkiej Brytanii. Ciekawe czy kwota przekroczy 100 milionów złotych…

 

Źródło: RM Sotheby’s

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: