Alfa Romeo z dłuższą gwarancją

Nie tak dawno pisaliśmy o śmiałym kroku FCA – wszystkie nowe Fiaty Tipo zostały objęte aż 5-letnią gwarancją. Włosi postanowili pójść za ciosem. Już teraz wiemy, że wszystkie nowe modele Alfa Romeo które zostaną zakupione począwszy od stycznia 2021 roku będą również objęte dłuższą gwarancją.

Pięcioletnia gwarancja Maximum Care obejmuje dwuletnią gwarancję fabryczną oraz rozszerzoną trzyletnią ochronę serwisową na usterki elektryczne i mechaniczne. Należy podkreślić, że w całym okresie pięciu lat gwarantem pozostaje firma FCA Poland.

2019 03 05 13 03 55 Alfa Romeo Tonale Concept 2019 1024 01.jpg obraz JPEG 1024 × 768 pikseli Sk 1024x715

Gwarancją nie zostają objęte części eksploatacyjne, przeglądy oraz obsługa okresowa jak i elementy blacharskie i lakiernicze.

Gwarancja blacharska nie ulega zmianie. Powłoka lakiernicza jest chroniona 3-letnią gwarancją, zaś na perforację blach w wyniku korozji otrzymuje osiem lat gwarancji.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Alfa Romeo

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.