Alfa Romeo ma już 110 lat!

Dziś niezwykle ważny dzień dla każdego miłośnika włoskiej marki Alfa Romeo. Po kilku trudnych miesiącach i zamknięciu muzeum w Arese, drzwi do jednego z najlepszych muzeów motoryzacyjnych w Europie zostały ponownie otwarte. W ten właśnie sposób Włosi postanowili uczcić 110-lecie istnienia marki Alfa Romeo.

Obchody okrągłej rocznicy rozpoczęły się dzisiaj punktualnie o godzinie 15.30 i potrwają do niedzieli 28 czerwca. Dla wszystkich entuzjastów marki przygotowana została transmisja live z tego wydarzenia. Dla tych, którzy postanowili świętować tą wyjątkową rocznicę na miejscu, w muzeum w Arese przygotowano szereg atrakcji. Jedną z największych była możliwość zwiedzania ukrytej do tej pory kolekcji składającej się ze 150 samochodów. Przygotowana została także sekcja poświęcona włoskim Carabinieri pt: „Alfa Romeo w mundurze”. Muzeum przedstawiło także sześć niezwykłych filmów pokazujących całą historię Alfy Romeo od początku jej istnienia.  Seria nosząca tytuł „Tour of 110 Years” była systematycznie reklamowana na portalach społecznościowych marki.

7 Documentation Centre AR 682x1024 Alfa Romeo ma już 110 lat!

W jubileuszowych obchodach wzięli udział zaproszeni goście, zrzeszone wokół marki kluby, a także liczni entuzjaści Alfa Romeo. Prowadzący rozmawiali m.in. z kierowcami reaktywowanego niedawno teamu startującego w zawodach z serii Formuła 1 – Alfa Romeo Racing. Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi, bo o nich mowa dzielili się swoimi spostrzeżeniami i zgodnie potwierdzili, że nie mogą doczekać się ponownego startu w zawodach królowej motosportu.

Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia obchodów była głośna premiera najmocniejszego obecnie modelu w gamie Alfa Romeo – Giulii GTAm. Chociaż wiele osób oczekiwało premiery produkcyjnej wersji średniej klasy Suva o nazwie Tonale, to i tak można mieć pewność, że ta premiera nikogo nie zawiodła.

12 AR museum  Speed  twin engined 1024x682 Alfa Romeo ma już 110 lat!

Same obchody jubileuszu marki Alfa Romeo to przede wszystkim ukłon w stronę jej wiernych fanów. Pomimo tego, że wydarzenie nie było tak spektakularne jak pierwotnie zakładano, to należy docenić fakt, że Włosi pomimo wszystko potrafili się zmobilizować. Przecież należy pamiętać o tym, że pandemia koronawirusa w Europie najmocniej odbiła się właśnie na mieszkańcach Półwyspu Apenińskiego.

Paweł Oblizajek
fot. Alfa Romeo

Museo AR   Collection   Formula1 section 1024x683 Alfa Romeo ma już 110 lat!

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.