Alfa Romeo Giulia znowu nagrodzona

Włosi potrafią tworzyć piękne modele. Chociaż Alfa Romeo oferuje obecnie jedynie dwa modele – Giulia i Stelvio to mają one naprawdę duży potencjał. O tym, że jakość wykonania i niezawodność wspomnianych modeli poszła znacząco do góry niech świadczy kolejna nagroda, która trafiła do włoskiego sedana.

Alfa Romeo Giulia – bo o niej mowa, została nagrodzona w Niemczech. Magazyn motoryzacyjny „Auto motor und sport” uhonorował model tytułem „Best Car 2021”. Już po raz czwarty w ciągu pięciu lat czytelnicy wybrali włoską limuzynę zwycięzcą w kategorii „Importowane modele sedan”. To mówi samo za siebie.

191120 Alfa Romeo Giulia Stelvio MY2020 14 1024x683

W konkursie „Best Cars”, zorganizowanym przez niemiecki magazyn „auto motor und sport” wzięło udział ponad 100 000 czytelników. Mogli oni wybierać swoich faworytów spośród 387 zgłoszonych propozycji w jedenastu kategoriach. W każdej z kategorii dodatkowe wyróżnienia przyznawano samochodom importowanym.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Alfa Romeo

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.