Akumulatory do aut elektrycznych będą naprawiane w Zabrzu

Polska staje się gigantem w branży motoryzacyjnej? Wiele na to wskazuje. Po kilku naprawdę wielkich inwestycjach o których pisaliśmy ostatnio przyszedł czas na zakład zajmujący się naprawą akumulatorów do aut elektrycznych.

W ostatnich dniach Renault uruchomiło w Zabrzu autoryzowany zakład naprawy akumulatorów trakcyjnych do samochodów elektrycznych i hybrydowych. Nie byłoby w tym nic wielkiego gdyby nie fakt, że jest to jedyny tego typu zakład w tej części Europy. Udowadnia on, że Polska naprawdę mocno liczy się w branży motoryzacyjnej.

Zakład do napraw jest specjalnie przygotowany. Uwagę zwracają pomieszczenia w których odbywają się naprawy i w których składuje się moduły oraz akumulatory. Są one klimatyzowane, by zagwarantować odpowiednią temperaturę dla tych podzespołów, są też specjalnie oznakowane, wyposażone w systemy gaśnicze, wykrywacze dymu, cyrkulację powietrza. Co ważne – strefa napraw jest strefą zamkniętą a dostęp do niej jest bardzo mocno ograniczony.

Również mechanicy zostali specjalnie przeszkoleni do tego typu napraw. Muszą oni posiadać uprawnienia do pracy z wysokimi napięciami, dysponują też odpowiednimi narzędziami specjalistycznymi do napraw akumulatorów.

Opisywany zakład jest częścią grupy Dąbrowscy – autoryzowanego dealera Renault w Zabrzu. Naprawiane będą tu akumulatory z Polski, Węgier, Estonii, Litwy, Łotwy, Czech, Rumunii i Bułgarii.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Renault

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.