Akcja serwisowa samochodów marki Mercedes-Benz

Mercedes-Benz jak do tej pory uchodził za markę nie tylko dodającą szyku, będącą prestiżową, ale również jako markę produkującą bezawaryjne samochody. Niestety w dobie coraz bardziej popularnej elektroniki, coraz lepszego wyposażenia i wyśrubowanych norm nawet ta niemiecka marka nie ustrzegła się wpadki.

W wybranych egzemplarzach różnych modeli opisywanej marki dojść może do groźnie brzmiącego pęknięcia generatora gazowego po aktywacji poduszki powietrznej kierowcy. Jak podaje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kampania naprawcza dotyczy przeszło 22 tysięcy samochodów sprzedanych w Polsce.

Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie, przedstawiciele marki poinformują klientów o zaistniałej sytuacji i zaproszą do autoryzowanych stacji obsługi w celu wymiany wadliwej poduszki powietrznej kierowcy.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Mercedes-Benz

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.