Site icon Motopodprad.pl

Akademia bezpiecznej jazdy – co warto wiedzieć?

akademia

akademia

Na drogach publicznych nie ma miejsca i czasu na błędy w panowaniu nad pojazdem, dlatego warto wziąć udział w szkoleniu, w trakcie którego kierowcy są uświadamiani o istniejących zagrożeniach na drogach i dlaczego wiedza ta jest tak ważna. Motto „lepiej zapobiegać niż leczyć”, które stosuje akademia bezpiecznej jazdy pozwala podnosić poziom bezpieczeństwa na polskich drogach.

Dzięki szkoleniu nauka bezpiecznej jazdy, zwiększamy poziom naszego bezpieczeństwa na drodze.  

Szkoła bezpiecznej jazdy

Nowoczesna akademia bezpiecznej jazdy nauczy uczestników jak w bezpieczny sposób poruszać się po drogach. Rozmiar obiektu, bogate zaplecze techniczne, szeroka kadra doświadczonych, pomocnych pracowników sprawiają, że będzie to znakomite miejsce do organizacji różnych eventów, ale także szkoleń, które za sprawą ośrodka z nowatorską infrastrukturą i nieograniczonymi możliwościami pozwoli kursantom w świetnych warunkach szlifować swoje umiejętności i poszerzać wiedzę.

Filary akademii bezpiecznej jazdy, to:

Czym jest trening bezpiecznej jazdy i dlaczego warto się szkolić?

Wzrost świadomości wśród uczestników i unikanie ryzyka drogowego jest najważniejszym celem szkoleń. Treningi doskonalenia jazdy pozwalają każdemu kierowcy otrzymać fachową wiedzę dot. znaczenia obowiązków i odpowiedzialności kierowcy w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Uczestnicy poznają m.in. jakie siły działają na samochód podczas manewrów, poznają znaczenie związku pomiędzy prędkością jazdy, drogą zatrzymania i odstępem podczas jazdy w stosunku do pozostałych pojazdów.

Kluczowe jest, by kierowcy nabyli umiejętności przewidywania zagrożeń, bezpiecznej jazdy samochodem i właściwej techniki kierowania pojazdem, co potem przełoży się na bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

Warto mieć na uwadze, że w świecie motoryzacji ciągle ewoluuje technologia oraz złożoność samego ruchu drogowego. Przepisy ruchu drogowego można dość łatwo zinterpretować, jednak w przypadku techniki kierowania i strategii jazdy problemów pojawia się znacznie więcej. Pojazd możemy prowadzić na wiele różnych sposobów, chociaż praktyka pokazuje,że nie wszystkie sposoby jazdy są zgodne z zasadami ergonomii i bezpieczeństwa.

Największy problem polega na tym, że wielu kierowców ma często utarte przekonania, nawyki i upór, które nie pomagają w prawidłowej, a co najważniejsze – bezpiecznej jeździe. Pamiętajmy, że najbardziej wiarygodne zasady i wskazania powinny być zawsze poparte odpowiednimi argumentami i względami bezpieczeństwa. W trakcie szkoleń możemy dokonać weryfikacji naszych przekonań.

Czego się nauczymy podczas szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy?

Szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy może mieć różny zakres i skupiać się na różnych aspektach. W ofercie znajdziemy wiele rodzajów treningów. Szkolenia zawierają różne opcje programowe, m.in. w zależności od wymagań klienta oraz rodzajów pojazdów dla których dedykowane ma być dane szkolenie.

Przyjrzyjmy się bliżej szkoleniom dedykowanym osobom prywatnym z zakresu kat B. To właśnie one cieszą się największą popularnością wśród kierowców indywidualnych. W trakcie szkoleń, uczestnikom przekazywane są niezbędne wskazówki i wiedza dot. techniki bezpiecznej jazdy. Należą do nich:

Kurs bezpiecznej jazdy na profesjonalnym torze treningowym zwiększa pewność siebie, a Tobie pozwala lepiej chronić swoich bliskich w trakcie jazdy. Dzięki akademii bezpiecznej jazdy wszelkie negatywne zdarzenia na drodze, możliwość kolizji, wystąpienia poślizgu czy wypadek są zredukowane dzięki posiadaniu większej wiedzy i lepszej świadomości na drodze.

Źródło: Tor Bednary / art. sponsorowany
fot. https://findbyplate.com/

Exit mobile version