Across – nowość od Suzuki

Oferta modelowa Suzuki nie jest zbyt bogata. Właściwie na palcach jednej ręki jesteśmy w stanie policzyć pojazdy dostępne w sprzedaży. Oczywiście występują one w różnych wersjach, jak choćby Vitara, która jest dostępna w zwykłej i hybrydowej odmianie. Podobny zabieg zastosowano w przypadku modeli Swift, Ignis i SX4 S-Cross. Fani japońskiej marki już teraz mogą mieć powody do zadowolenia. Suzuki przedstawiło właśnie całkowicie nowy model o nazwie Across.

Across to sporej wielkości SUV. To pierwszy model, który powstał przy współpracy pomiędzy Suzuki, a Toyotą. Nie dziwi zatem bliskie podobieństwo do Toyoty Rav-4. Samochód jest dostępny z napędem na 4 koła E-Four. Głównym elementem systemu E-Four jest wysoce zaawansowany zintegrowany układ zarządzania napędem, który monitoruje kilka podstawowych parametrów samochodu w tym położenie przepustnicy silnika, planowanie zmiany biegów czy wspomaganie układu kierowniczego i hamowanie. 4×4 E-Four wspomagane jest przez zamontowany na tylnej osi silnik elektryczny o mocy 40 kW. Motor współpracuje zaś silnikiem napędzającym przednią oś i w zależności od warunków jazdy umożliwia przekazywanie momentu obrotowego w zakresie od 100:00 do 20:80.

Image 02

Pod maską nowego Suzuki znajdziemy nowoczesny silnik typu Plug-in. Silnik elektryczny dysponuje mocą 134 kw oraz momentem obrotowym wynoszącym 270 Nm. Wolnossący motor benzynowy o pojemności 2,5 l zapewnia zaś niezłe przyspieszenie przy średnich i wysokich prędkościach. 

Samochód może być naprawdę dobrze wyposażony. Na liście dostępnego wyposażenia znajdziemy m.in. tempomat adaptacyjny, układ rozpoznawania znaków drogowych , system monitorowania martwego pola w lusterkach czy układ reagowania przedkolizyjnego.

Image 08

Suzuki Across dostępny będzie w 6 kolorach. Są to barwy: hite Pearl Crystal Shine, Silver Metallic, Attitude Black Mica, Sensual Red Mica, Gray Metallic i Dark Blue Mica. Sprzedaż nowego modelu Suzuki na rynku europejskim rozpocznie się jesienią 2020 roku.

Paweł Oblizajek
fot. Suzuki

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.