A jednak Mercedes zrobi pickupa!

Niedawno w sieci zawrzało od informacji, że Mercedes stworzy pickupa. Wszyscy śmiali się, że po co farmerowi auto premium? Dziś pojawiła się informacja, że to faktycznie będzie możliwe, aczkolwiek na innych warunkach.

Koncern Nissan-Renault ogłosił współpracę z Daimlerem dotyczącą opracowania lekkiego auta typu pickup, który będzie czerpać garściami z popularnego na całym świecie Nissana Navary. Auto ma udźwignąć tonowy ładunek oraz być zgodne z gamą użytkową Mercedesa, a nie Nissana.

Samochód ma oczywiście posiadać zarówno wersję z pojedynczą, jak i podwójną kabiną, dzięki czemu ma być bardziej uniwersalny. Producenci mierzą w rynki Europy, obu Ameryk oraz Australii.

Co ciekawe, na mocy powyższej umowy powstaną trojaczki, które będą do siebie podobne. Mianowicie nowy Nissan Navara, Mercedes oraz pierwszy w historii pickup ze stajni Renault.

Dodam jedynie, że plotki szły w całkiem innym kierunku. Jak zwykle rzeczywistość zweryfikowała ciekawe zapowiedzi…

 

Konrad Stopa

Fot: Nissan

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: