Trzy sposoby na oszczędności podczas długiej podróży

Długie podróże samochodem mają mnóstwo zalet. Wygoda i niezależność, a także szansa na odwiedzenie nieznanych dotąd miejsc, odkrywania kultur i interakcji z nowymi ludźmi. Wszystkie dobre strony podróży samochodowych mogą jednak zostać przytłoczone wysokimi kosztami takiej eskapady.

Niezależnie od tego, czy planujesz krótszą trasę po Polsce, czy wycieczkę zagraniczną, istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy i cieszenie się podróżą na miarę własnego budżetu. Wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiedni plan. Możesz również z góry pomyśleć o rozrywce podczas jazdy, zapisać w ulubionych często odwiedzane kasyno internetowe i zagrać w grę podczas przerwy w podróży oraz pobrać polecane audiobooki, lub nowe odcinki podcastów. Wróćmy jednak do finansów. Oto kilka praktycznych sposobów na proste oszczędności.

Sprawdzenie samochodu

Wygoda podczas podróży zależy przede wszystkim od posiadanego modelu samochodu. Jeżeli planujesz wypożyczyć samochód dowiedz się, jak obsługiwać i naprawiać ten typ pojazdów, a także poznaj jego funkcje dodatkowe. Jeśli wybierasz się w podróż swoim samochodem, napraw go pod kątem uszkodzeń, które mogą nie być widoczne na pierwszy rzut oka. Unikniesz dzięki temu nieprzyjemnych niespodzianek w trasie.

Dokładny plan podróży

Skrupulatne zaplanowanie podróży pozwala uniknąć niepotrzebnych kosztów. Wybierz swoje miejsce docelowe i oszacuj całkowite koszty swojej wycieczki. Dobranie właściwego czasu na podróż może znacząco obniżyć Twoje wydatki. W sezonie, czyli w okolicach świąt i wakacji wzrastają nie tylko ceny noclegów, ale również ruch na drogach. Po wybraniu celu podróży wybierz najszybszą dostępną trasę, co pozwoli Ci zaoszczędzić na paliwie. Nie zmieniaj miejsc docelowych pomiędzy podróżą, ponieważ możesz ponieść wydatki, których nie planowałeś. 

Własne jedzenie

Podczas podróży potrzebujesz dwóch rodzajów paliwa: jednego do napędzania samochodu, a drugiego dla podtrzymania sił. Koszt jedzenia to suma wszystkich przekąsek, śniadań, obiadów i kolacji, które zamierzasz jeść po drodze, a kwota ta może szybko urosnąć do niespodziewanych rozmiarów i znacznie przekroczyć budżet.

Najlepsza wskazówka? Zapakuj własne jedzenie! Zrób zakupy przed podróżą i nie zapomnij o przekąskach, takich jak orzechy i suszone owoce, gorzka czekolada czy zdrowe batoniki, które zapewnią Ci radość z jedzenia, ale także uczucie sytości. Jeżeli planujesz być w drodze przez kilka dni, zastanów się nad zakupem wielopaków. Możesz również pójść o krok dalej i zabrać ze sobą mini lodówkę lub przenośną kuchenkę i gotować własne posiłki.

Kawa to jedna z najłatwiejszych rzeczy, którą można ograniczyć, aby zaoszczędzić pieniądze podczas podróży. Jeśli jesteś wielkim miłośnikiem kawy i potrzebujesz codziennej dawki kofeiny pomyśl nad inwestycją w Aeropress – do przygotowania napoju będziesz potrzebować wyłącznie ciepłej wody z termosu, którą na wielu stacjach paliw można dostać za darmo lub za grosze.

Źródło: allgambling.com / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy