8 powodów, by nosić zegarek – część 1

Dziś powody noszenia zegarka (na szczęście) drastycznie się zmieniły. W dzisiejszych czasach zegarek stał się bardziej modnym dodatkiem i symbolem statusu niż konieczną potrzebą.

Co więcej znacząco spadł odsetek osób noszących zegarki. Nie jest to oczywiście zbyt zaskakujące, ponieważ praktycznie każdy ma przy sobie telefon komórkowy, który pokazuje czas i do tego dopasowuje się automatycznie (np. na czas letni/zimowy). To główny argument, ponieważ wielu dzisiaj osób mówi: „Dlaczego mam nosić zegarek, skoro mogę sprawdzić godzinę na telefonie komórkowym?”

Są jednak powody, by zegarek nosić i o nich właśnie poniżej:

1. Zegarki to świetne akcesoria

W dzisiejszych czasach większość ludzi nosi zegarek głównie jako dodatek – jako biżuterię, która poprawia styl i wygląd, a także emanuje pewnym statusem. To też jedyna prawdziwa biżuteria, którą mogą nosić mężczyźni. Według niektórych bransoletki lub łańcuszki są trochę zbyt kobiece.

Kobiety, w przeciwieństwie do mężczyzn, mogą wybierać spośród szerokiej gamy akcesoriów i biżuterii, w tym pierścionków, bransoletek, torebek i wielu innych. Jednak dla mężczyzny zegarek jest najważniejszy.

Dobrze wyglądający zegarek może znacznie poprawić wygląd, a dzięki różnym bransoletkom można go idealnie dopasować do stroju. Jak wspomniano wcześniej, jest to prawdopodobnie najczęstszy powód, dla którego ludzie noszą zegarek. Co więcej, mogą to być również nowoczesne gadżety niczym Huawei Watch GT 2, który jest świetnym akcesorium w dobrej cenie.

2. Czujesz się komfortowo

Jak często słyszysz, jak ludzie twierdzą, że nie potrzebują zegarka, ponieważ mają telefon? Prawdopodobnie bardzo często.

O wiele łatwiej jest po prostu spojrzeć na nadgarstek niż szukać w kieszeni telefonu komórkowego. Poza tym patrzenie na zegarek zajmuje kilka sekund. Wyobraź sobie, że wyciągasz telefon komórkowy z kieszeni podczas spotkania, aby sprawdzić godzinę. Jest to coś, co można by uznać za bardzo niegrzeczne i niestosowne, nie tylko podczas spotkań biznesowych. Noszenie zegarka eliminuje ten problem, ponieważ znacznie łatwiej jest dyskretnie rzucić okiem na zegarek.

Innym powodem noszenia zegarka jest brak kieszeni lub brak problemu z zapomnieniem go, ponieważ cały dzień jest na naszej ręce.

3. Zegary to fascynujące dzieła sztuki

Większość ludzi nie docenia ogromnego kunsztu, jaki wkłada się w tworzenie wysokiej jakości zegarków – nawet w tych tańszych.

Zegarek to nie tylko zegarek, ale dzieło sztuki, nad którym ktoś pracował godzinami. Ze względu na ogromny wysiłek, jaki wkłada się w wykonanie zegarka, nosisz z nim również sztukę, historię i symbol tradycji. Kiedy zdasz sobie sprawę, ile pracy włożono w piękny zegarek (np. mechaniczny), od razu docenisz go o wiele bardziej.

Ciężko porównać to z telefonem komórkowym, który został wyprodukowany bez większej miłości w fabryce w Chinach. Niektóre zegarki mogą zająć setki godzin pracy, a inne nawet więcej. Liczba lat potrzebnych do opracowania zaawansowanego zegarka, aby osiągnąć precyzję i niezawodność, jest absolutnie oszałamiająca.

Zegar można postrzegać jako sztukę i piękne dzieło rzemiosła na wiele sposobów. To, co słyszymy najczęściej, to uznanie dla zaawansowanych mechanizmów mechanicznych, które zawierają maleńkie, precyzyjnie zmontowane części, aby dokładnie określić mijający czas. Ponadto istnieje wiele zapierających dech w piersiach tarcz, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane z wielką dbałością o szczegóły, aż po doskonale zaprojektowane bransoletki.

4. Zegarki oferują prostotę

Czy kiedykolwiek używałeś telefonu, aby sprawdzić godzinę, a potem siedziałeś przy telefonie przez wiele minut, ponieważ nie mogłeś się oderwać?

Dlatego jednym z powodów noszenia zegarka jest prostota, jaką oferuje użytkownikowi. Przykładowo nawet smartwatch Huawei Watch GT 2 będzie nas mniej rozpraszał niż telefon.

Kolejne argumenty w drugiej części tego artykułu, który pojawi się za kilka dni.

Źródło: Huawei / art. partnera

Dyskusja

komentarzy