8 nowych modeli Opla do 2020 roku

Przyszłość Opla w dużej mierze zależy od następnych kilku lat. PSA szykuje ofensywę modelową.

Francuska grupa PSA ma pomysł na Opla, ale warunkiem jest wycofanie wszystkich modeli bez przyszłości i skupienie się na segmentach o największym popycie. Do końca 2020 roku zniknie więc model Adam, Karl oraz Cascada. Jakiś czas temu zdradzono, że znikną także 3-drzwiowe wersje Astry oraz minivan Zafira.

Opel Adam Rocks S 2016 1280 02 8 nowych modeli Opla do 2020 roku
Za dwa lata Opla Adama już nie znajdziecie w salonach.

Trzeba przyznać, że aż 8 nowych lub odświeżonych modeli w nieco ponad rok to ambitny plan i jeśli się powiedzie, Opel będzie miał jedną z ‘najmłodszych’ gam modelowych w Europie. Oczywiście prym będą wiodły SUV-y i crossovery z nową Mokką X na czele. Ten model zadebiutuje w nowej wersji na początku 2020 r.

Wcześniej planowane jest odświeżone Vivaro zarówno w wersji osobowej jak i dostawczej, nowa Corsa (także elektryczna). W połowie 2020 roku pojawi się hybrydowy Grandland X oraz kilka innych modeli z zasilaniem elektrycznym.

Bartłomiej Puchała
fot. Opel

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.