780 KM w pickupie? Shelby F-150 Super Snake Sport

Trochę długa nazwa, ale warta wypowiedzenia, ponieważ aut powstanie tylko 250 sztuk, a pickup z mocą 780 KM to nie przelewki. Przed Wami, na targach SEMA, debiutuje Shelby F-150 Super Snake Sport.

Marki Shelby nie trzeba nikomu przedstawiać. To, że zajmuje się tuningiem Fordów i nie tylko również. Nie wiem czy wiecie, ale nie bierze ona jedynie na warsztat Mustangów i tym podobnych. Od czasu do czasu pojawi się od nich na rynku potwór jakim jest pickup – Shelby F-150.

Opisywany model przygotowano konkretnie na targi SEMA, więc musi być mocny i wyglądem szokować. Poszerzone nadwozie, 22-calowe koła i emblematy kobry informują wszystkich, że to nie jest zwykły wół roboczy.

shelby super sport f 150 concept 05 1024x576

To co ważniejsze jest jednak pod ogromną maską auta. Pięciolitrowe V8 z kompresorem wyciąga aż 780 KM, co sprawia, że do setki auto przyspiesza w około 3,4 sekundy! Auto oczywiście genialnie brzmi przez zmodyfikowany układ wydechowy oraz dobrze hamuje. Zmiany dotknęły również zawieszenia, by wszystko było wytrzymalsze i pozytywnie wpływało na trakcję.

Cena samochodu to niewiele ponad 93 tysiące dolarów. Gdyby ktoś chciał oszczędzić, to dostępna będzie również słabsza wersja – bez kompresora i kosztować będzie 86 085 USD.

Konrad Stopa
fot. Shelby

shelby super sport f 150 concept 07 1024x653

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: