600 KM w Mercedesie AMG GT R

Dobra informacja dla wszystkich fanów Mercedesa AMG GT. Szef sportowego działu firmy z gwiazdą na masce zapowiada torową wersję tego coupe!

 

Jak donosi Top Gear w rozmowie z Tobiasem Moers, Mercedes AMG GT zyska niedługo dodatkową literkę R, która zmieni co nie co w tym już i tak ciekawym aucie. Po pierwsze, z podwójnie doładowanego V8 AMG wyciśnie jeszcze więcej mocy. I tak z 4 litrów pojemności samochód ma generować aż 600 koni mechanicznych.

Dyrektor zapowiada, że auto będzie szybsze od SLS Black Edition. Co ciekawe, w kuluarach mówi się również o takiej wersji AMG GT, aczkolwiek pan Tobias nie zdradził żadnych szczegółów. Wspomniał jednak o podobnej mocy w klasie E, co zapowiada naprawdę ciekawe debiuty ze stajni AMG.

 

Mercedes AMG GTR 2 600 KM w Mercedesie AMG GT R

 

Można by rzec, że takie liczby na niektórych mogą nie robić wrażenia. Pamiętajmy jednak, że nie moc jest najważniejsza i oprócz podkręcania silników AMG będzie doskonalić również inne parametry, by ich auta mogły w jeszcze krótszym czasie przejeżdżać okrążenia torów na całym świecie.

 

Konrad Stopa

Fot. Carbuzz

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: