500 tysięcy sztuk Astry z Gliwic

Opel Astra to jeden z modeli koncernu Stellantis, który jest produkowany w Polsce. Na początku października z taśm gliwickiego zakładu zjechał 500-tysięczny egzemplarz Astry.

Jeszcze lepiej wygląda sytuacja jak weźmiemy pod uwagę łączną produkcję zakładu. Licząc od 1998 roku z taśm zakładu produkcyjnego w Gliwicach zjechało nieco ponad 2,75 mln samochodów.

Jubileuszowa, granatowa Astra wyjechała z silnikiem 1.2 turbo i z sześciostopniową skrzynią biegów. Samochód trafi do klienta w Niemczech.

Niestety zakład Opla nie pobije kolejnego rekordu w produkcji modelu Astra. Zgodnie z zapowiedzią szefów marki Astra V generacji będzie produkowana tylko do końca bieżącego roku. Jej miejsce zajmie kolejna generacja modelu, który został zaprezentowany w ostatnich dniach. Światowa premiera miała miejsce w Russelsheim. Na ten moment nie znamy jeszcze polskich cen. W Niemczech startują one zaś od poziomu 22 465 euro.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Opel

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.