5 kosmetyków, dzięki którym samochód wygląda lepiej

Współczesne kosmetyki samochodowe pozwalają nie tylko zadbać o wygląd auta, czyniąc z niego naszą wizytówkę. Wiele preparatów pozwala także doskonale zatroszczyć się o to, by karoseria była dobrze chroniona nawet w ekstremalnych warunkach.

 

Liczy się pierwsze wrażenie

Choć mówi się, by nie oceniać książki po okładce, w przypadku samochodów często bywa inaczej. Karoseria jako pierwsza może nam wiele powiedzieć o stanie samochodu. O jej czystość zadbać możemy szamponami czy skoncentrowanymi, bardziej wydajnymi płynami, które nie tylko skutecznie usuną zanieczyszczenia z pyłów czy owadów. Wiele produktów wzbogacanych jest w woski i nabłyszczacze, które zapewnią dłuższą ochronę przed zabrudzeniami oraz nadadzą blask mytej powierzchni.

Myjąc auto warto pamiętać również o felgach, są one w końcu jednym z ważniejszych elementów ozdobnych samochodu. Niestety, to właśnie one wyjątkowo szybko pokrywają się kurzem, smarami i osadami pochodzącymi z podwozia. Pomogą w tym mleczka i atomizery przeznaczone do czyszczenia i polerowania powierzchni aluminiowych czy chromowanych.

 

Świeże, olśniewające wnętrze

Podróżowanie świeżym, czystym samochodem to przyjemność nie tylko dla kierowcy, ale także dla pasażerów. O tekstylną tapicerkę zadbać możemy uniwersalnymi środkami do odplamiania powierzchni wewnątrz samochodu. Aktywna piana dogłębnie wnika we włókna rozpuszczając i usuwając najtrudniejsze zabrudzenia. Dla posiadaczy skórzanych obić przygotowano szereg produktów czyszczenia i pielęgnacji tapicerki, dzięki którym powierzchnia będzie wyglądała jak nowa. Wodoodporne odżywki, pianki czy balsamy na bazie wosku pszczelego pozwolą nam jednocześnie czyścić oraz konserwować powierzchnię.

 

Przy kokpicie jak w domu

By czuć się dobrze w swoim pojeździe, warto również zadbać o deskę rozdzielczą.  Możemy znaleźć wiele preparatów do pielęgnacji kokpitu, które odżywią materiał i kolor, zostawiając jednocześnie przyjemny, nieduszący zapach. Warto zaopatrzyć się w ściereczki z mikrofibry, które nie zostawiają niepożądanych smug. Dostępne są również specjalne pędzelki, które pozwolą nam dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Odświeżona deska rozdzielcza potrafi sprawić, że nasz samochód wygląda na znacznie młodszy.

 

Przejrzyste okno na świat

Każdy doświadczony kierowca wie, że czystość szyb samochodowych, to nie tylko kwestia kosmetyki, ale – przede wszystkim – troska o bezpieczeństwo. Współczesnymi preparatami można nie tylko skutecznie wyczyścić szklane powierzchnie, ale także zabezpieczyć je przed ponownymi zabrudzeniami. Niektóre płyny pozostawiają specjalną warstwę ochronną, która uniemożliwia parowanie szyb albo wspomaga ociekanie wody, poprawiając tym samym widoczność w trudnych warunkach pogodowych,.

Zainwestowanie w takie wielofunkcyjne produkty pozwolą zaoszczędzić pieniądze oraz czas w przyszłości.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z portalem www.nokautmoto.pl

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: