40 egzemplarzy Lancera w Polsce na urodziny

Mitsubishi obchodzi w Europie swoje czterdzieste urodziny. Na taką okoliczność polski importer przygotował niespodziankę. Wprowadzi do sprzedaży 40 specjalnych egzemplarzy Mitsubishi Lancera Evo X.


Oryginalność tych samochodów polegać będzie na ich niecodziennym wyposażeniu. Gama silnikowa oraz nadwoziowa pozostaje do wyboru klienta, a żeby go zachęcić Mitsubishi postanowiło zaoferować atrakcyjną cenę auta już od 154 990 zł.

Za taką kwotę otrzymamy 295-konne wersje 2.0 GSR z manualną, pięciobiegową przekładnią 5MT i 2.0 MR TC-SST – ze sportową, 6-biegową, półautomatyczną przekładnią Twin Clutch SST (TC-SST), która łączy precyzję skrzyni manualnej z komfortem automatycznej przekładni. Droższe wersje posiadają 330 koni mechanicznych i są dostępne również w obu wersjach skrzyni biegów. Najmocniejsza wersja posiada natomiast 360 KM i kosztuje około 190 tysięcy złotych. Pod maską wszystkich powyższych egzemplarzy znajdują się dwulitrowe jednostki napędowe.

thumb 1024x712 40 egzemplarzy Lancera w Polsce na urodziny

Edycję specjalną cechować będą również zmienione hamulce Brembo, a także usztywnione zawieszenie oraz nowy układ wydechowy i dolotowy. To zapewni jeszcze lepsze prowadzenie, a przy okazji brzmienie silnika.

Wyposażenie dodatkowe obejmie między innymi nawigację, system audio DLS, a także obszycie alcantarą. W zależności od wersji niektóre opcje będą musiały wymagać dopłaty. Co ciekawe samochody te będą objęte standardową gwarancją.

Konrad Stopa

fot. Mitsubishi 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: