315 KM w Octavii? ABT ma na to sposób

Seryjna Skoda Octavia RS zawsze jest słabsza niż pokrewny Leon Cupra czy Golf R. Tuning w  ABT zmienia postać rzeczy.

 

Niemiecki tuner ABT, znany przede wszystkim z przeróbek Audi, tym razem wziął na warsztat czeskie kombi w odmianie RS. Zastosowany w nim silnik 2.0 TSI o mocy 230 KM ma spore rezerwy, bo osiąga znacznie wyższą moc w innych konstrukcjach VW. Magicy z ABT dodali pod maską Octavii stadko nowych koni mechanicznych – jest ich teraz aż 315. Tym samym Octavia staje się alternatywą dla Seata Leona Cupra ST (300 KM) czy VW Golfa R Variant (310 KM). Należy jednak pamiętać, że w Golfie jest napęd 4Motion.

Oprócz komputera sterującego silnikiem modyfikacje nie były zbyt rozległe. Auto siedzi o 20 mm niżej na tuningowym zawieszeniu, a stoi na 19-calowych kołach. Poza tym tylko logo ABT zdradza z czym mamy do czynienia, robiąc z Octavii praktycznego sleepera. Niestety nie wiadomo jakimi dokładnie osiągami legitymuje się podkręcona Skoda.

 

skoda octavia rs combi by abt 1 315 KM w Octavii? ABT ma na to sposób

 

Bartłomiej Puchała

fot. ABT

 

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.