28 finał WOŚP – najciekawsze aukcje motoryzacyjne

To już 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przy tej okazji znajdzie się wiele atrakcji i aukcji związanych z motoryzacją. My wybraliśmy naszym zdaniem 5 najciekawszych, które mogą zainteresować niejednego fana czterech kółek.

1.KITT – czyli kultowy samochód z serialu Knight Rider

1 4 1024x557

W ubiegłym roku MasterCard wspomogło akcję wystawiając odrestaurowanego Rollce-Royce’a model Silver Shadow. Został on wylicytowany za ponad 200 tys złotych.

Podczas tego finału pod młotek trafia, wszystkim nam dobrze znany, samochód z serialu “Knight Rider”. Najbardziej znany Pontiac, czyli model Trans Am z 1983 r. ma pod maską silnik V8 o pojemności 5 litrów, o zawrotnych osiągach na poziomie 15,5 sekundy do “setki”. Przyspieszenie może obecnie nie zwala z nóg, ale jak na tamte czasy bardzo zaawansowana technologia oraz wiele gadżetów sprawiło, że to auto stało się symbolem walki o “słuszną sprawę” w latach 80.

Żeby auto cieszyło nowego nabywcę zostało poddane renowacji przez Braci Collins. Tak samo jak w zeszłym roku w ich ręce został oddany najciekawszy samochód na aukcji. Przedstawiać ich nikomu nie trzeba i każdy dobrze ich zna, gdyż odnoszą wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej pod względem tuningu drogich i luksusowych samochodów. Ich klientami są zarówno piłkarze, Wojciech Szczęsny, Gareth Bale czy muzycy z zespołu Queens.

Ich zadaniem było doprowadzenie zarówno elektroniki, jak i całej powłoki lakierniczej do stanu jakby dopiero co wyjechał z fabryki. A nowy nabywca cieszyć będzie się samochodem o statusie zabytku. Aukcja tutaj.

2. Mini Cooper z programu “Klimek kontra Duda” TVN Turbo

2 7 1024x576

Program powinno kojarzyć wiele osób. Dwóch najpopularniejszych mechaników z Polski rywalizuje modyfikując ten sam samochód. Podczas pierwszej serii programu w ich ręce wpadły Mini Coopery. Ten pierwszy zrobiony przez Adama został wylicytowany na Balu Fundacji TVN za 130 000 zł.

Tym razem przedmiotem aukcji będzie drugi egzemplarz, czyli jedyny w swoim rodzaju Mini Cooper przerobiony przez Grzegorza Dudę. Jeśli chodzi o wszelkie modyfikacje to zostały one szczegółowo opisane w treści licytacji. A te najciekawsze z nich to:

  • – jednostka napędowa pochodząca z Rovera MG ZR, silnik zamontowany z tyłu o mocy 193,7 koni mechanicznych
  • – kolor Porsche Gulf Racing z 1985 roku.
  • – kubełkowe fotele oraz karbonowa deska rozdzielcza
  • – 15 calowe felgi oraz autorskie zawieszenie

Można by było wymieniać wiele, więcej znajdziecie pod linkiem aukcji.

3. Mini Speciale z 1988 roku

3 3 1024x559

To kolejne Mini, tylko tym razem kultowe, z lat 80. A to dzięki Szymonowi Chwalisz i Professional-auto.pl . Za ich sprawą, mały brytyjski samochodzik, dostał nowe życie. Przeszedł kompleksową renowację. Gruntowne prace obejmowały zarówno prace blacharskie, jak i naprawy mechaniczne oraz mankamenty instalacji elektrycznej. Auto otrzymało nową tapicerkę z dwukolorowej skóry wraz z alcantarą, a na desce rozdzielczej i siedzeniach pojawiły się haftowane serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Po więcej informacji odsyłam pod aukcję.

4. Zaproszenie VIP na Ferrari Challenge

2 3 1024x611

Tutaj możemy stać się częścią ekipy wyścigowej na torze Mugello we Włoszech. Dla zwycięzcy oraz osoby towarzyszącej do dyspozycji będzie:

  • – Okrążenie na torze Mugello – przejazd po torze samochodem Ferrari wraz z zawodowym kierowcą
  • – Zwiedzanie garaży – zwiedzanie garaży zespołu Ferrari
  • – Pakiet Ferrari VIP – atrakcje loży VIP dla specjalnych gości Ferrari
  • – Wyścig Ferrari na żywo na torze Mugello

A to wszystko już we Florencji w dniach 4/5 kwietnia. Więcej tutaj.

5. Dzień w garażu marzeń

5 2

Supercar Club Poland w tegorocznej akcji oferuje dzień pełen wrażeń. Dają szansę na odwiedzenie ich garażu marzeń i poznanie najwspanialszych samochodów świata. W kolekcji ponad 50 samochodów różnych marek począwszy od super-samochodów po rajdówki lub limitowane edycje. W ofercie oprócz specjalistów z dziedziny motoryzacji, którzy opowiedzą o każdym z aut z osobna będzie również możliwość, aby zasiąść za kierownicę każdego z osobna oraz podziwianie kunsztu motoryzacyjnego z dźwiękiem silnika w uszach. A po wizycie oferują miłą pamiątkę od Klubu.

Aukcja tutaj.

Paweł Zaorski
Wspieramy WOŚP

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.