1,6 mln BMW E46 do serwisu!

Przyzwyczailiśmy się do tego, że producenci wzywają do serwisów właścicieli niedawno wypuszczonych na rynek modeli. Tym razem jest inaczej. 1,6 mln nieprodukowanych już od dawna BMW E46, popularnych “trójek” trafi do warsztatów. Sprawa podobno jest poważna. 

Samochody wyprodukowane w latach 1999 – 2006 mogą mieć problem z poduszką powietrzną po stronie pasażera, która po napompowaniu się gazem może wybuchnąć. Takie przypadki zarejestrowano m. in w Stanach Zjednoczonych. Dlatego 1,6 mln właścicieli E46 zostanie wezwanych do serwisów. Jeżeli diagnoza warsztatu wskaże na konieczność wymiany, to zostanie ona przeprowadzona, a BMW pokryje wszystkie koszty tej operacji.

Myślę, że wielu właścicieli tego modelu w Polsce może spać spokojnie. 95 % egzemplarzy zostało sprowadzonych do naszego kraju zza zachodniej granicy, często po poważnych wypadkach. Ciekawe czy choć w połowie z nich nadal  znajdują się poduszki powietrzne?

Adam Gieras

fot. BMW

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)