10 sztuk limitowanej Toyoty GT86 w Polsce

Japoński producent postanowił ożywić swojego sportowca i wypuścił na Europę limitowaną edycję modelu GT86. Co ciekawe do Polski również trafi kilka sztuk ze 183 egzemplarzy.

Samochód pojawi się w salonach jeszcze tej jesieni. Będzie to model odpowiadający najbogatszemu wyposażeniu Prestige, aczkolwiek z kilkoma wyróżnikami. Auto pomalowano na żółty kolor dodając dwa czarne pasy ciągnące się od maski do bagażnika przez dach oraz pomalowane na czarno lusterka. Tuning z tzw. “starej szkoły”

Toyota GT86 dzięki klasycznej konstrukcji samochodu sportowego, uzupełnionej o najnowsze osiągnięcia techniki, daje kierowcy bezkonkurencyjne właściwości jezdne i jedyne w swoim rodzaju doznania z prowadzenia. Jest to obecnie jedyny na świecie, obok bliźniaczego Subaru BRZ, samochód z napędem na koła tylne i wolnossącym silnikiem typu boxer umieszczonym z przodu.

Konstrukcja ta ma jeden z najniżej położonych środków ciężkości, doskonałe rozłożenie masy, oraz silnik rozwijający harmonijnie, bez wykorzystania turbosprężarki, 100 KM mocy z jednego litra pojemności.

Ciekawe czy Subaru również odpowie edycją specjalną BRZ? Póki w salonach Toyoty polujcie na 1 z 10 egzemplarzy GT86.

Konrad Stopa

fot. Toyota

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: