Motopodprad.pl

10 pytań do… Turbo Plato

Turbo Plato

Krystian w sieci przybrał pseudonim Turbo Plato, ale swoje szlify zbiera od lat w telewizji TVN Turbo. Dziennikarz, youtuber? Na pewno człowiek, który zna się na motoryzacji i to też takiej na dwóch kółkach.

Biorąc pod uwagę, że mamy już marzec, to moje postanowienie o wskrzeszeniu serii10 pytań do idzie całkiem nieźle. Zapał nie ustaje, więc super, że kolejny tydzień mamy ciekawego rozmówcę, o którym mogę wam opowiedzieć. Krystiana możecie kojarzyć zapewne z dużej telewizji, jak i internetowego ekranu Youtube.

Poniżej nasza rozmowa:

1. Jakie było Twoje pierwsze auto i jak je wspominasz?

Pierwsze auto? To zależy. Pierwszym samochodem jaki pojawił się w mojej rodzinie gdy byłem małym chłopcem była… Skoda 120. Do dziś pamiętam charakterystyczny dźwięk boksera. Pierwszym moim prywatnym autem była natomiast… Honda Integra Type R z 1998 roku. Samochód kosmos pod każdym względem. Był to prezent ode mnie dla siebie samego. 

2. Czy próbowałeś kiedykolwiek zaimponować komuś (np. dziewczynie) swoim samochodem?

Nie, zresztą, gdy poznałem swoją żonę nie miałem nawet własnego samochodu, ale ponoć… dobrze tańczyłem. Czy to samochód czy to motocykl, ma to być pojazd przede wszystkim dla mnie. Nie oglądam się na innych. 

3. Jakiego auta nie życzyłbyś nawet wrogowi?

Takiego, które odmawia posłuszeństwa wtedy kiedy jest najbardziej potrzebne. 

4.  Czym jeździsz na co dzień i dlaczego?

Toyota Corolla kombi w hybrydzie, ale z pakietem GR. Praktyczne, ekonomiczne i dobrze wyglądające auto, które jednocześnie oferuje przyzwoite osiągi. Mam też skuter. Peugeot Django 125. Choć śmigam testowymi motocyklami o mocach na poziomie 200 koni mechanicznych, to nieduży skuter w zatłoczonym mieście nie ma sobie równych. Znów więc wygrywa praktyczność, ale za to w modnej obudowie.

5. Czy masz na koncie jakieś punkty karne?

Obecnie zero. Choć był moment gdzie zbliżyłem się do 20tki…

Więcej ciekawych rozmów w sekcji fascynacje

KLIKNIJ

6. Co sądzisz o polskich kierowcach?

W polskich kierowcach denerwują mnie dwie rzeczy. Brak zdecydowania za kierownicą, to po pierwsze, a po drugie… dziwna potrzeba udowadniania kto ma większe cohones. Ludzie, to wiocha rodem z piaskownicy. 

7. Który z motoryzacyjnych mitów jest Twoim ulubionym?

…, że francuskie auta się psują. Miałem kiedyś Renault Clio, bardzo miło wspominam.

Turbo Plato 2
Turbo Plato 2

8. Najciekawsza anegdota związana z nagraniami?

Prezentacja Mercedesa-Benza SL. Stany Zjednoczone, Kalifornia, okolice San Diego. 2015 rok. Miałem wtedy 20 parę lat. Gdzieś w okolicach płotu na granicy z Meksykiem zostałem zatrzymany przez policję i psy przeszukały auto którym jeździłem. Powód? Młody chłopak w SL’u bez dachu wyglądał jak handlarz narkotyków. Trochę się bałem, bo była to moja pierwsza wizyta w Stanach Zjednoczonych, a ja chyba naoglądałem się za dużo filmów, w których policjanci podrzucali tajemnicze torebeczki… 

9. Motocykl czy samochód?

Samochód z przyczepką na której stoi motocykl.

10. Gdyby nie motoryzacja to…

… jeździlibyśmy konno.

No dobrze, sporo już się dowiedzieliśmy o motoryzacji w wydaniu Krystiana, ale powoli czas kończyć nasz mini wywiad. W jego imieniu zapraszam na jego kanał Youtube oraz social media – choćby na Instagrama.

Lepiej bawisz się na Youtube, czy w dużej TV?

YouTube daje wolność, ale to telewizja nauczyła mnie całego warsztatu. W telewizji mam sztab ludzi do pomocy. Operatorzy kamer, montażyści, graficy. YouTube to ja, kamerka GoPro i komputer. Internet jest pewną odskocznią i miejscem gdzie mogę rozbudowywać swoją markę, która narodziła się w telewizji. 

Dobrze się bawię wszędzie gdzie otacza mnie motoryzacja. 

Dzięki za chwilę poświęconego czasu Panie Turbo Plato – do zobaczenia niebawem.

Rozmawiał Konrad Stopa

A my na youtube bawimy się tak:

Exit mobile version