10 pytań do… Marka Wieruszewskiego

Można o nim powiedzieć – prekursor motoryzacyjnego Youtube w Polsce. Jego filmiki są zawsze dociekliwe, czasami lekko zgryźliwe, ale nigdy nie brakuje w nich pasji połączonej z profesjonalizmem. Jak pracuje i co myśli o samochodach Marek Drives? Czy faktycznie w pojedynkę można zawojować rynek?

Zapraszam do lektury “10 pytań do…” jednego z najbardziej doświadczonych youtuberów moto.

1. Jakie było Twoje pierwsze auto?

Lincoln Mark VII

2. Jakim autem chciałbyś zaimponować:

  • Dziewczynie?

W moim wieku imponowanie dziewczynie samochodem kończy się w kabriole… zaraz, zaraz (patrz kolejne pytanie) :)

  • Kumplom?

Moi znajomi albo pracują w branży moto-medialnej (im nic nie zaimponuje), albo mają rodziny, więc imponuje im pojemne kombi z trzema isofiksami z tyłu.

  • Dziadkowi?

Na Dziadku robiły wrażenie Mercedesy, aż w końcu przewiozłem go Rolls-Roycem.

3. Jakiego auta nie życzyłbyś nawet wrogowi?

Zaniedbanego samochodu.

4. Czym jeździsz na co dzień i dlaczego?

Mazda MX-5 NC FL; ze względu na wykonywany zawód (?) chciałem samochód, którym będzie mi się chciało jeździć po pracy.

wdg logo autobaza

Darmowe Sprawdzenie VIN

Sprawdź wypadkową przeszłość pojazdu5. Ile masz punktów karnych lub ile dostałeś w życiu mandatów?

Konto punktowe mam chyba czyste; mandatów pewnie kilkanaście, ostatnio coraz rzadziej, bo jeżdżę spokojniej. Jeśli już mnie ustrzelą suszarką (ostatni raz chyba jesienią 2014), staram się być miły i często kończy się na pouczeniu – następnego dnia po wypełnieniu ankiety dostałem 5 punktów za ścięcie ronda.

13123412 976043152491105 1932634338553371441 o

6. Gdyby nie motoryzacja to co? Co kręci Cię oprócz samochodów?

Kiedyś pasjonowałem się nowymi technologiami. Pewnie skupiłbym się na produkcji wideo. W swoich produkcjach widzę postęp, ale jest mnóstwo rzeczy, które można by poprawić. Gdyby były na to czas i środki.

7. Najciekawsza anegdota z planu zdjęciowego, testowego itp. ?

Na planie niewiele się dzieje, bo staram się kręcić w kontrolowanych warunkach. Dzieki temu wszystko idzie w miarę sprawnie. Moja historia z Renault Espace jest nietypowa i ma zabawne zakończenie. Tutaj możecie je zobaczyć.

8. Benzyna, Ropa czy LPG ?

Benzyna.

9. Motocykl czy samochód?

Okres fascynacji motocyklami mam już za sobą; do miasta ewentualnie skuter 125cc, a w dłuższe trasy wolę samochód.

10. Czy czerwone auta zawsze są szybsze?

Najszybsze są służbowe.

I dodatkowe pytania, bo czasem dycha to za mało:

  • Czemu Youtube, a nie jakaś popularna stacja, redakcja?

Bo nikt mi nie obrzydza pracy.

  • Jak wygląda dzień youtubera? 

Nie tak spektakularnie, jak youtuberzy starają się to przedstawiać, ale… następnego dnia po wypełnieniu ankiety wstałem o 6., żeby nakręcić działanie drift mode w Focusie RS. Główny plik wideo z tego nagrania nie działa, więc staram się go naprawić. Następnie pojechałem odebrać BMW 330e. Czekałem długo, bo w BMW zapomnieli karty do ładowarki, bez której nie da się samochodu od niej odpiąć. Kolejny punkt programu, to zdjęcia car-2-car i dron. Moja partnerka pojechała już RSem na plan. Ja czekam na BMW. Dojechałem pół godziny po niej. Podczas przejazdów dołączył do nas Golf R. Z właścicielem i jego kumplami zajęliśmy się porównywaniem samochodów. Partnerka odjechała BMW na drugi plan, gdzie będziemy kręcić drona. Przyjechała policja, bo podobno dużo drogich samochodów na bocznej drodze wygląda podejrzanie i ktoś zgłosił. W sumie i racja. W Polsce uczciwych ludzi podobno na nowy samochód nie stać, a Golf VII R nówka sztuka, BMW elektryczne, ale pewnie też bandyta, a Focus RS to morderca małych dzieci i porywacz zajączków. Po spisaniu pożegnaliśmy się i pojechałem na drugi plan, na którym moja partnerka czekała już ze 45 minut, ale z gośćmi od Golfa R musieliśmy chwilę pogadać. I z policją. Po drodze ściąłem rondo na oczach kolejnego patrolu, więc kolejne 15 minut czekałem na spisanie i ukaranie. Byłem miły, ale tym razem się nie udało. Niebieski Focus RS zbyt się rzuca w oczy, żeby go puścić. To kolejny powód, dla którego kupiłem MX-5. MX-5 jeżdżą mili ludzie. Nawet jeśli są Januszami, to zwykle są mili. Dojechałem na drugi plan, gdzie mieliśmy kręcić ujęcia drona. Najpierw miałem problem z akumulatorem, a potem z samym dronem. Ale udało się. Wróciłem do domu i właśnie siadam do pisania scenariusza do RSa, bo jutro zdjęcia zaczynam o 6.

Gdybyście chcieli bliżej przyjrzeć się działalności Marka (chociaż pewnie i tak go kojarzycie), to znajdziecie go na jego fanpage’u oraz blogu.

Najbardziej dumny Marek Drives powinien być jednak ze swojego kanału na Youtube, który na bieżąco prowadzony jest również w języku angielskim (zazdrościmy!).

Marku, miło nam, że dałeś się namówić na rozmowę – do usłyszenia.

Konrad Stopa

Fot. Marek Wieruszewski

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: