10 pytań do… Karolina Pilarczyk

Karolina Pilarczyk w efektowny sposób w swoim zjawiskowym Camaro zaprzecza nieprawdziwym stereotypom na temat kobiet za kółkiem. Wychodzi jej to bardzo dobrze, stąd też nie mogłem odmówić sobie przyjemności zadania “10 pytań do…”

 

Jako, że 2017 rok w naszym cyklu rozpoczęliśmy z wysokiego pułapu (mam nadzieję, że już czytaliście wywiad z Rafał Sonikiem?) to musimy trzymać poziom. Karolina “CK” Pilarczyk to jedna z bardziej utytułowanych polskich drifterek, która w swoich kobiecych dłoniach ujarzmia mocnego muscle cara – Chevroleta Camaro (6.2 V8 Supercharger 800KM). Przyznacie, że nie jest to oczywiste auto do jazdy bokiem?

 

1. Jakie było Twoje pierwsze auto?

BMW E36 328. Wspominam je bardzo dobrze, bo było to moje pierwsze mocniejsze auto i do tego tylny napęd.

 

2. Czy próbowałaś kiedykolwiek zaimponować komuś (np. chłopakowi) swoim samochodem?

Nie. Samochód miał spełniać moje oczekiwania i małe ma dla mnie znaczenie co inni o nim myślą.

 

3. Jakiego auta nie życzyłabyś wrogowi?

Chyba nie ma takiego auta. Kocham samochody i do każdego mam szacunek. Są samochody, które się psują , ale mają też dużo zalet. Są samochody, które uchodzą za brzydkie, ale przez to mają swój urok.

 

4. Czym jeździsz na co dzień i dlaczego?

Chevrolet Camaro SS 6.2 V8. Kocham muscle cary, a przede wszystkim amerykańskie silniki V8. Zawsze mi się podobało Camaro – każda wersja.  

 

DSC03354 e1484731900461

 

5. Czy masz na koncie jakieś punkty karne?

Chyba już nie. I jedyne które miałam nie były za przekroczenie prędkości. Uważam, że ulica nie jest do wygłupów.

 

6. Co sądzisz o polskich kierowcach?

Poprawili się :) Zdecydowanie są lepszymi kierowcami niż kilka lat temu. Chociaż cały czas za dużo agresji i zniecierpliwienia.

 

7. Który z motoryzacyjnych mitów jest Twoim ulubionym?

Że nie da się jeździć w butach na wysokim obcasie. Musiał to wymyślić facet.

 

8. Najciekawsza anegdota z zawodów?

Jest ich bardzo dużo.  Po każdych zawodach jest co opowiadać. Często opowiadaną przeze mnie historią jest sytuacja ze Slovakiaring kiedy to finały rozgrywały się po ciemku. Tor był nieoświetlony i jeden z zawodników zgubił się na nim brnąc w kamyczkach służących do wyhamowania pojazdu. Jeden z naszych członków zespołu stanął pośród zawodników i skomentował: ”Nie wiem co o Was myśleć. Dwa dni jeżdżenia i nie możecie zapamiętać 3 zakrętów ”.

 

9. FWD czy RWD, a może AWD?

RWD – zdecydowanie!

 

10. Gdyby nie drifting to…

Pewnie rajdy. Tam też jest fajna adrenalina. 

 

13441568 1049186135117333 1396098537 o e1484731944708

 

Jako, że rozmowa szła całkiem fajnie zadałem jeszcze dwa pytania:

 

Zdradzisz, jakie masz najbliższe plany związane z motorsportem?

Plany są bardzo ambitne, ale jeszcze finalizujemy tematy stąd nie o wszystkim mogę mówić. Na pewno będziemy jeździć w Mistrzostwach Europy King of Europe i wybranych polskich rundach Drift Open.

 

Jak czujesz się jako kobieta za kółkiem, która rywalizuje w sporcie gdzie więcej jest mężczyzn?

Bardzo dobrze, a wręcz zabawnie. Uważam, że motorsport jest zdominowany przez mężczyzn tylko przez stereotypy jakimi jesteśmy karmieni od dziecka. Nie ma tu nic, co wymagałoby jakiś specyficznych dla płci predyspozycji. Natomiast Panowie traktują to bardzo ambicjonalnie.

 

Jeśli chcecie być na bieżąco poczynań Queen of Drift 2016 to zapraszamy serdecznie na fanpejdż Karoliny oraz jej Instagrama. Karolina pojawia się również często w mediach, więc jeśli jeszcze o niej nie słyszeliście musicie szybko nadrobić.

 

 

Konrad Stopa

Fot. Karolina Pilarczyk

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: