10 pytań do… Jazdy Próbne

Jeśli oglądacie kanał Jazdy Próbne na Youtube to na pewno wiecie, że w każdym odcinku możecie liczyć na Łukasza, który zawsze w sposób rzetelny, ale i poczuciem humoru przedstawia najnowsze samochody. Jeśli chcecie wiedzieć ile punktów karnych na koncie ma Łukasz i co by robił, gdyby nie motoryzacja, no to nie macie wyjścia – musicie koniecznie przeczytać “10 pytań do…”.

 

O kanale Jazdy próbne na pewno już słyszeliście, a jeśli nie to czas nadrobić zaległości subskrybując go.

 

1. Jakie było Twoje pierwsze auto?

Fiat Siena alias “Srebrna strzała”

 

2. Jakim autem chciałbyś zaimponować:

  • Dziewczynie?
    A to nie lepiej imponować inteligencją i poczuciem humoru? :D
  • Kumplom?
    Znajomi są przyzwyczajeni do tego czym się zajmuję. Od 4 lat w zasadzie co tydzień przyjeżdżam czym innym, zatem chyba niewiele potrafi zrobić na nich wrażenie, chyba, że jest to np. Renault Twizy :)
  • Dziadkowi?
    Dziadek cieszył się właściwie każdym samochodem. Oczywiście bardziej tymi luksusowymi i dynamicznymi, ale bez konkretnych nazw.

3. Jakiego auta nie życzyłbyś nawet wrogowi?

Kiedyś odpowiedziałbym Mitsubishi Space Star, gdyż o wadliwości tego modelu krążą wręcz legendy w dziennikarskim otoczeniu, ale widuję te samochody na ulicach i myślę sobie, że mogą stanowić dobrą opcję dla osób poszukujących taniego miejskiego pojazdu. Teraz myślę, że nie życzyłbym po prostu niesprawnego.

 

4. Czym jeździsz na co dzień i dlaczego?

Obecnie nie posiadam własnego samochodu. Zwyczajnie mi się to nie opłaca, gdyż prawdopodobnie w większości czasu stałby i marniał pod domem. Idąc drogą dedukcji potrzebuję zatem jakiegoś oldtimera, o którego mógłbym dbać w wolnym czasie i wyjeżdżać na niedzielne przejażdżki idealnie wpasowując się w ten sposób w czas pomiędzy jednym planem zdjęciowym, a drugim.

 

5. Ile masz punktów karnych lub ile dostałeś w życiu mandatów?

Obecnie 1 pkt za parkowanie przed terminalem Okęcie o 2 minuty za długo :) W życiu dostałem raczej niewielką ilość mandatów, z policją staram się żyć w zgodzie, dlatego w przypadku przewinienia jestem grzeczny i uprzejmy. Takie zachowanie popłaca, bo policjant to też człowiek i należy wobec niego zachowywać się tak, jakbyśmy chcieli by on zachowywał się wobec nas.

 

12829354 842334289209379 4951191665218679842 o

 

6. Czy czerwone auta są szybsze ?

Najszybsze są te z “kratką nieśmiertelności” :D

 

 

7. Najciekawsza anegdota z planu zdjęciowego, testowego itp. ?

Przez te 4 lata zdarzyło się bardzo wiele ciekawych sytuacji, dlatego bardzo ciężko jest przypomnieć sobie tę jedną najlepszą. Na planie zazwyczaj jest dobra zabawa i przyjemna atmosfera, lecz zdarzają się samochody, które tak kłują w oczy mieszkańców okolicznych osiedli, bądź domów, że z obawy przed własnym dobytkiem i bezpieczeństwem przezornie wzywają po kilka razy policję. Chyba Focus RS był absolutnym rekordzistą w tym przypadku. Jako przykład podałem anegdotę dość nieprzyjemną, lecz coraz częściej zdarzają się rozmowy z widzami, którzy akurat mnie spotykają i to są bardzo bardzo miłe momenty :)


8. Benzyna, ropa czy LPG?

Zdecydowanie benzyna.

 

9. Motocykl czy samochód?

Trochę ciągnie mnie do motocykli, ale ograniczę się co najwyżej do tych, którymi jeździć można na prawo jazdy kategorii B. Nawet wtedy na to pytanie odpowiem jednoznacznie – samochód :)

 

10. Gdyby nie motoryzacja to…

Na początku była fotografia i architektura, teraz jest realizacja wideo i motoryzacja. Gdyby nie program to prawdopodobnie trafiłbym do informatycznej korporacji, czyli tak jak prowadzą studia.

 

 

I jeszcze dwa pytanka do Łukasza:

Czemu Youtube, a nie jakaś popularna stacja, redakcja?

Nigdy nie próbowałem innych opcji, ale wydaje mi się, że lepiej jest robić to co się podoba w swoim miejscu, niż słuchać się kogoś w każdej kwestii. Po prostu niezależność twórcza.

Jak wygląda dzień youtubera?

Egzotycznie. Dni osoby z kontem administratorskim kanału Jazdy Próbne mijają na: kręceniu kolejnych materiałów z testówkami, przywożeniu i odwożeniu samochodów z Warszawy, montażu nowych filmów z ramówki, utrzymywaniu dobrych kontaktów z PR’ami marek motoryzacyjnych, kontaktem z resztą zespołu, pisaniem scenariuszy oraz pracą nad zewnętrznymi projektami filmowymi. W praktyce jeżdżę samochodem w większości czasu, filmuję i dobrze się bawię, bo pomimo mijającego czasu niesłychanie lubię to co robię. Zawsze kiedy pojawia się rutyna, bądź nuda można coś zmienić, bądź po prostu zacząć cieszyć się z czegoś nowego, jak np. rozwijania sztuki montażu, czy doskonaleniem ujęć i wprowadzaniem nowych pomysłów. Tych na szczęście nie brakuje :)

 

Gdybyście byli ciekawi ramówki Jazd Próbnych lub bieżącej relacji z działań Łukasza wbijajcie na jego Facebook’a!

 

Konrad Stopa

Fot. Jazdy Próbne

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: