Motopodprad.pl

10 pytań do… Hi_5

Hi 5

Buczooo, Hi_5 czy jednak Robert Buczyński? Youtuber, podróżnik czy fan motoryzacji? Tak naprawdę wszystkiego po trochę, ale motoryzacji w życiu tego Pana nie brakuje, więc musiałem z nim pogawędzić.

Z Robertem o wywiadzie10 pytań do rozmawialiśmy długo i trochę to trwało, ale w końcu się udało i możecie przeczytać naszą rozmowę. Na obronę mojego rozmówcy powiem, że są osoby, z którymi próbuje zgadać się jeszcze dłużej. Patrząc jednak jak bardzo jeździ on po świecie, to się nie dziwię! Tak często, że nie ma nawet czasu spokojnie pojeździć swoim Challengerem. Na szczęście udaje mu się to robić, a czasem wozi nim nawet swoich fanów.

Jeśli ta twarz lub nazwisko nic wam nie mówi, to po pierwsze się zdziwię, ale zdarza się. Na youtube Hi_5 ma ponad pół miliona subskrypcji, więc to spora grupa, a na Instagramie jest ich ponad 200 tysięcy – kliknijcie i sprawdźcie sami! Wolicie FB? Też jest – KLIK.

Buczo 2
Buczo 2

1. Jakie było Twoje pierwsze auto i jak je wspominasz?

Volkswagen Transporter T4 2.5 TDI 2001 r z przebiegiem 720 000 km. Po maturze miałem marzenia o podróżach po Europie i kupiłem za 10 000 PLN „Teczkę”, przerobiłem ją za 600 PLN na kampera i pojechałem z ówczesną dziewczyną dookoła Europy.

2. Czy próbowałeś kiedykolwiek zaimponować komuś (np. dziewczynie) swoim samochodem?

Nigdy w życiu nie musiałem, to działa tak: jeżeli chcesz zaimponować pustymi metodami to znaczy że jesteś pustym facetem, więc trafisz na puste kobiety. Ja przez większość życia byłem w związku, a teraz – gdy jestem singlem, nie szukam na siłę kobiety, która lubi mnie ze względu na auto. Znajdę kiedyś miłość, która pokocha mnie ze względu na moje dobre serce.

3. Jakiego auta nie życzyłbyś nawet wrogowi?

Nie ma takiego. Motoryzacja powinna łączyć, nie dzielić. Wszystko co na czterech kółkach ma swoje wady i zalety. Nie jestem fanem manifestowania wad, skupiam się w życiu na pozytywnych stronach każdego aspektu życia, motoryzacja ma wiele zalet i umiem znaleźć owe nawet w autach elektrycznych, za którymi nie przepadam.

Więcej ciekawych rozmów w sekcji fascynacje

KLIKNIJ

4.  Czym jeździsz na co dzień i dlaczego?

Dodge Challenger 6.4l SRT Widebody. Uwielbiam Challengery, to auta do wszystkiego. Są wygodne, ekonomiczne, przepiękne, szybkie, względnie tanie.

5. Czy masz na koncie jakieś punkty karne?

Nigdy tego nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że tak. Możliwe, że mam aktualnie jakieś 10 punktów za zeszłoroczne parkowanie na zakazie, ciężko stwierdzić. W każdym razie, na pewno powód do punktów był na tyle absurdalny, ze nie przejąłem się tym szczególnie.

6. Co sądzisz o polskich kierowcach?

Nerwowi, i zarozumiali. Bardzo zwinni i cwani. Zdecydowanie szybcy. Uważam, że kultura jazdy w Polsce jest na wysokim poziomie, ale przez absurdalne przepisy sprzed kilku dekad niestety „zwinni” kierowcy są odbierani gorzej przez społeczeństwo.

7. Który z motoryzacyjnych mitów jest Twoim ulubionym?

Elektryczne auta są ekonomiczne, a V8-ki mają dramatyczne spalanie. Bujda na resorach, swoim Challengerem jestem w stanie zejść do spalania 7.5 l w trasie. W kwestii aut elektrycznych nie będę się wypowiadał.

8. Najciekawsza anegdota z planu zdjęciowego?

Film z Bugatti Chiron w Warszawie. Umówiłem się z właścicielem na nagrania i przejażdżkę na fotelu pasażera, nie spodziewałem się że właściciel zaufa mi i pozwoli poprowadzić auto za 15 000 000 PLN. Jeździłem Bugatti po swoim rodzinnym mieście, po stolicy Polski, ja, 23-latek z bloków.

To był jeden z najszczęśliwszych motoryzacyjnych dni w moim życiu… dopóki nie jeździłem kolejnym Chironem w Monte-Carlo

Hi 5

9. Motocykl czy samochód?

Samochód.

10. Gdyby nie motoryzacja to…

Kawiarnia w Warszawie. Robię najlepszą kawę w Polsce, zdecydowanie.

Robert Buczyński 2

I po co było tyle czekać? Proste, szybkie i ciekawe odpowiedzi i jesteśmy po naszym standardowym dekalogu. Znam jednak ludzi i czuję, że jest niedosyt – jedziemy dalej.

Jakim autem chciałbyś się jeszcze przejechać?

Chciałbym poczuć luksus Rolls-Royce’a, nigdy nie siedziałem w żadnym.

Jaki plan na ten rok na kanale?

Bez zmian, nadal robić dobry motoryzacyjny content, połączony z biznesowymi wywiadami, dokładając do tego filmy z podróży.

Buczo

Jak tak patrzę na zdjęcia i filmy Roberta, to trochę mu zazdroszczę. Robi fajne filmy, jeździ po świecie, a w garażu jeszcze takie ciekawe auto. Nie żebym narzekał na swojego Mercedesa, bo sądzę, że miałbym lepszą ocenę na Uberze, ale no V8 brakuje.

No nic – obserwuje Hi_5 dalej i życzę powodzenia na podróżniczej ścieżce – a już za tydzień kolejny odcinek z serii naszych wywiadów.

Rozmawiał Konrad Stopa

A my na youtube bawimy się tak:

Exit mobile version