10 pytań do… Drift Patriot

Pod pseudonimem patrioty driftu kryje się Paweł Grosz, który w swoim BMW E30 przeczy prawom fizyki. Kim tak naprawdę jest Drift Patriot? Kolejne “10 pytań do” czas zacząć.

 

To nie przypadek, że kolejny przedstawiciel tego rodzaju motorsportu pojawia się na naszej stronie. Po prostu lubimy popatrzeć na auta sunące bokiem. Zwłaszcza, gdy pod ich maską siedzą wielkie silniki. W BMW Pawła siedzi podwójnie uturbione V8. Poza tym Paweł od lat kocha swoją deskorolkę ;)

 

1. Jakie było Twoje pierwsze auto?

Pierwsze auto, to Mercedes W123 (beczka). Niesamowite auto, które tak naprawdę jest jeżdżącą kanapą, a nie samochodem. Piękna sprawa… Auto kupił mi mój brat za 500zł, które chwilę wcześniej uratował przed kasacją. Po za dziurą w podłodze było to bardzo dobre auto.

 

2. Czy próbowałeś kiedykolwiek zaimponować komuś (np. dziewczynie) swoim samochodem?

Hahaha, pewnie tak, ale na szczęście już z tego wyrosłem (chyba).

 

16326738 572570992939917 610060695 o 10 pytań do... Drift Patriot

 

3. Niemiecka czy japońska motoryzacja?

To i to. Nie kategoryzuje motoryzacji, każda z nich mi się podoba i ma swoje piękne strony oraz plusy i minusy. Na pewno do spełniania wszystkich marzeń motoryzacyjnych jest potrzebny budżet… ale to już inny temat.

 

4. Czym jeździsz na co dzień i dlaczego?

Aktualnie jeżdżę Bmw e36 323i z racji, że jest zima i czymś trzeba trenować drifty. A tak normalnie to Bmw e34 525i, bo jest to jedno z moich wymarzonych aut i uwielbiam się nim przemieszczać.

 

5. Czy masz na koncie jakieś punkty karne?

Na tę chwilę mam 0 pkt. W sumie jakoś już od dobrych dwóch lat nie dostałem żadnego punktu. Umiejętnie jeżdżę (hehe). Samych mandatów to było dużo i chyba ich nie zliczę. Na początku mojej przygody, jako młody kierowca zaliczyłem dobre “combo” i w dwa tygodnie uzbierałem 22 pkt. Później przez cały rok musiałem się kurczowo trzymać przepisów, co było wielkim wyzwaniem dla świeżego kierowcy.


DriftPatriot1wm 10 pytań do... Drift Patriot

 

6. Co sądzisz o polskich kierowcach?

Ciężko tak wszystkich włożyć do jednego wora i ocenić, wiadomo są lepsi jak i ci gorsi kierowcy. Większość swoich podróży jednak odbywam, kiedy jest małe natężenie ruchu i mogę wtedy sobie pozwolić na “swobodniejszą” jazdę.

 

7. Który z motoryzacyjnych mitów jest Twoim ulubionym?

Że nie da się driftować autem z przednim napędem. Sam jeszcze nie miałem okazji tego robić, ale polecam sprawdzić “saudi drift” – sztos.

 

8. Najciekawsza anegdota z zawodów?

Pierwsze zawody kiedykolwiek, totalna świeżyna w temacie i myyyk: trafiam w pierwszej parze na James-a Deane – kilkukrotnego mistrza Europy w drifcie. Pomyślałem sobie “no to grubo”. Co się okazało padła mu pompa wspomagania tuż przed startem i to ja przeszedłem do Top 8.

 

 

9. Gdyby nie drift to…

Pewnie bym teraz jeździł na deskorolce gdzieś po Barcelonie ?

 

10. Zabierasz deskę na zawody?

Zabieram. Dla żartu na drift mastersach zakazali mi jeździć szybciej niż 10 na godzinę, bo stwarzam “zagrożenie dla ruchu”.

 

 

Drift Patriot bierze udział w ciekawych projektach, by być na bieżąco zapraszam na jego FB. Polecam też zasubskrybować kanał na Youtube.

 

Kamil Niemczyk

 

PS. Chcesz zobaczyć więcej moich zdjęć? Wejdź na mój Fanpage.

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: