10 pytań do… Adam Klimek

Adam Klimek, to popularny mechanik, a także entuzjasta motoryzacji, który prowadzi wiele programów w TVN Turbo. Na pewno kojarzycie go ze szklanego ekranu.

Ludzi związanych z motoryzacją nie brakuje, więc seria #10pytańdo… idzie dalej. Niestety nie zawsze udaje się zapewnić jej cykliczność, ale walczę by seria trwała jak najdłużej, bo takich osób jak Adam jest więcej.

1.Jakie było Twoje pierwsze auto i jak je wspominasz?

Mój pierwszy samochód to Fiat 126p.

2. Jakie auto byś kupił, gdyby nie ograniczały Cię środki finansowe?

Niestety nie potrafię ograniczyć się do jednego samochodu :
Ferrari LaFerrari , Mercedes 300SL Gullwing , Mercedes G65 AMG nie wspominając już o domu na kółkach ;)

3. Jakiego auta nie życzyłbyś nawet wrogowi?

Mówiąc szczerze, to w każdym samochodzie znajdę coś, co mi się podoba. Trudno mi jednak znieść widok chińskich samochodów, które zazwyczaj są marną kopią aut produkowanych przez znane koncerny.

4. Czym jeździsz na co dzień i dlaczego?

Ford F-150 – silnik V8, mocna rama, niezłe prowadzenie – idealny samochód do wożenia moich czterech liter.

5. Czy masz na koncie jakieś punkty karne?

Już nie pamiętam kiedy dostałem punkty karne. Naprawdę bardzo uważam, ale pamiętam, że w latach 90 dostałem około 20 mandatów w jednym miesiącu.

Adam Klimek 2 1024x683 10 pytań do... Adam Klimek

6. Czy jest samochód, którym chciałbyś komuś zaimponować?

Tak, to samochód, który chciałbym sam zbudować. Bazowałby na najlepszych rozwiązaniach mechanicznych. Niestety obraz nadwozia to wciąż mgliste wizje.

7. Który z motoryzacyjnych mitów jest Twoim ulubionym?

Mała pojemność silnika zapewnia niskie spalanie. W rzeczywistości pierwszy rodzinny wypad za miasto, czy dalsza wyprawa autostradą weryfikują obietnice producenta dotyczące spalania.

8. Najciekawsza anegdota z planu?

Każdy nowy odcinek, to spotkanie z kolejnym właścicielem pojazdu, niektórzy z nich to prawdziwi ekscentrycy ;) Mam za sobą 16 serii programu, dziesiątki tysięcy przeczytanych zgłoszeń i setki dubli, gdybym chciał zmienić zawód zostałbym standuperem – materiału starczyłoby na kilka świetnych odcinków ;)

9. Motocykl czy samochód?

Motocykle skutecznie wybił mi z głowy mój ojciec, który sam nimi jeździł dopóki nie założył rodziny. Naturalnie w okresie buntu sporo jeździłem na jednośladach, a nawet miałem kilka swoich – wspomnę choćby Ogara 200, czy Jawę 350TS i choć do dzisiaj przeglądam czasem ogłoszenia z motocyklami, to raczej już żadnego nie kupię.

10. Gdyby nie handel, to?

Wędkarstwo to moje hobby i choć uprawiam je kilka razy w roku, to moim prawdziwym marzeniem, a także celem w życiu jest połączenia agroturystki z motoryzacją i wędkarstwem gdzieś na Mazurach .

Co ciekawe, Adam nie tylko działa na gruncie telewizyjnym (Samochód marzeń, Klimek vs Duda), ale też prywatnie. Na bieżąco możecie go śledzić na Instagramie lub Facebook’u, ale także go słuchać, ponieważ Adam prowadzi podcast Ostry Zakręt.†

Rozmawiał: Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: