10 lat Ferrari w Polsce

Włoskiej marki nie trzeba nikomu przedstawiać. Samochody rodem z Maranello to marzenie dla wielu. Jego spełnienie spotyka nielicznych.

Ferrari w Polsce spełnia marzenia najbardziej wymagających klientów już od 10 lat.

Pierwszy salon sprzedaży Ferrari w Polsce powstał przy ulicy Nowy Świat w Warszawie. Po kolejnych trzech latach salon zyskał nowych właścicieli, którzy zdecydowali się na budowę całkowicie nowego budynku w Katowicach. Najlepszym podsumowaniem 10 lat obecności Ferrari na polskim rynku jest otwarcie nowego salonu i serwisu Ferrari Warszawa, które miało miejsce w 2019 roku. Salon, który mieści się na warszawskim Okęciu jest jednym z pierwszych obiektów na świecie spełniających najnowsze standardy identyfikacji wizualnej Ferrari. Dysponuje on 9 miejscami ekspozycyjnymi, autoryzowanym serwisem i strefą podziemną gdzie znajduje się m.in. studio autodetailingu dla bardzo wymagających klientów.

Ferrari 812 GTS 2020 1280 05

W celu uczczenia 10-lecia marki Ferrari w Polsce przygotowywana jest specjalna, jedyna na świecie wersja modelu 812 GTS. Auto powstaje w specjalnym programie Tailor Made, który pozwala na niezwykle wysoki poziom indywidualizacji zamówienia.

Ferrari 812 GTS 2020 1280 06

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Ferrari

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.