W Genewie również nowy C1

Po niedawnych zapowiedziach prezentacji Peugeota 108, przyszła kolej na malucha z gamy Citroena. Oficjalne zdjęcia nowego C1 pojawiły się w sieci, a samochód pojawi się na żywo podczas salonu w Genewie.

Próżno szukać podobieństwa nowej generacji do starego modelu C1. Wygląd auta jest lekko kosmiczny, a reflektory LED do jazdy dziennej to po prostu dzieło sztuki, które jednak nie każdemu przypadnie do gustu. Wszystkie fikuśne kształty mieszczą się w karoserii długości ledwie ponad 3,6 m oraz szerokości ciut ponad 1,6 m.

citroen c1 2014 08 W Genewie również nowy C1

Auto ważyć będzie tylko 840 kilogramów, a małe nadwozi pozwoli zawrócić na odcinku nie przekraczającym 5 metrów. Idealne rozwiązanie na miejską dżunglę.

Nie znamy niestety żadnych szczegółów na temat wnętrza oraz silników. Citroen milczy na ten temat, aczkolwiek zapewne też będzie futurystycznie i kolorowo.

citroen c1 2014 09 W Genewie również nowy C1

Tymczasem sami oceńcie zdjęcia

Konrad Stopa

fot. Citroen

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: