SUV Rolls-Royce w 2019 – Cullinan

Nazwa największego diamentu znalezionego na świecie posłużyła jako imię nowego modelu brytyjskiej marki. Przełomowego, ponieważ z gatunku SUV.

 

Mimo, że pogłoski o aucie tego segmentu z rąk Rolls-Royce’a słyszymy już od ponad roku, to dopiero teraz oficjalny teaser zdradza jak auto będzie mniej więcej wyglądać i potwierdza jego nazwę.

Brytyjczycy sądzą, że największym rynkiem zbytu nowego modelu będzie USA oraz kraj piaskiem i miodem płynący z bliskiego wschodu. Cena ma startować od okolic pół miliona baksów.

Mówi się, że pod maskę trafi dwunastocylindrowy silnik o pojemności 6,75 litra prosto z nowego Phantoma. Do tego szereg nowoczesnych gadżetów i pełna indywidualna możliwość wykończenia wnętrza i karoserii, przez co ciężko stwierdzić górne widełki cenowe.

 

Jak Wam się podoba SUV Brytyjczyków? Po Bentaydze, Urusie kolejny strzał w kolano prawdziwych fanów motoryzacji. Czekamy jeszcze na SUVa Ferrari, bo to przecież tylko kwestia czasu…

 

Konrad Stopa

fot. Rolls-Royce

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: