Subaru Impreza wraca do Europy

Na frankfurckim salonie nie zabrakło Subaru. Na ich stoisku pojawiła się nowa generacja Imprezy, która zawita również na nasz kontynent.

 

Niestety nie mam tu na myśli sportowej odmiany WRX, a raczej spokojne kombi, które będzie nowym modelem marki, podobnym trochę do Levorga lub… Opla. Samochód jak to na azjatyckiego producenta przystało, jest wizualnie agresywny, pełny ostrych linii. Wnętrze mocno nawiązuje do innych modeli marki i nazwałbym je raczej stonowanym, aczkolwiek ma posiadać więcej elektronicznych udogodnień.

 

2017 09 13 10 56 48 Subaru Impreza wraca do Europy

 

Skoro wiemy już, że to nie taka Impreza jak sobie wyobrażaliśmy warto wspomnieć o gamie silnikowej. Nie jest ona zbyt obszerna, ponieważ jeden to 1,6 litra i 115 KM, a drugi to 2.0 l i 156 KM. Oba silniki połączone są z automatem (zmienione CVT) oraz S-AWD. Nie znamy jeszcze osiągów, ale nie one powinny być najważniejsze. Nowa Impreza będzie bezpieczna (Eyesight i inni asystenci) i na pewno nie będzie można narzekać na jej prowadzenie.

 

Konrad Stopa

fot. Subaru

 

2017 09 13 10 56 36 Subaru Impreza wraca do Europy

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: