Seat Ateca – pierwszy SUV z hiszpańskim temperamentem

Wczoraj do sieci wyciekły zdjęcia tego zaskakującego modelu. Ten fakt spowodował, że hiszpański producent już dziś, a nie na salonie w Genewie, opublikował oficjalne informacje na jego temat. Przed Wami Seat Ateca. 

Trudno powiedzieć, czy wyciek zdjęć był kontrolowany, czy nie, aczkolwiek dla Seata model Ateca to przełomowy krok. To pierwsze tego typu auto w historii tej marki, które będzie miało na rynku ogrom konkurencji (nawet w grupie VAG).

Jak widać po zdjęciach auto mocno przypomina Leona,  a jego finalny wygląd jest bardzo realistyczny. To powoduje, że auto faktycznie już niedługo może trafić do sprzedaży.

 

seat-ateca 2

 

Połączeń z popularnym kompaktem hiszpańskiej marki jest więcej. Zobaczymy je zarówno z tyłu auta, jak i we wnętrzu, które jest po prostu identyczne jak w kompakcie. Na dobrą sprawę jedynie bryła samochodu jest inna.

Ateca korzystać będzie z rozwiązań Tiguana oraz platformy MQB – nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów, ale te informacje pozwalają twierdzić, że auto będzie miało bardzo szeroką gamę silnikową (znaną z VW). Na pewno samochód będzie miał opcjonalny napęd 4×4 i automatyczną skrzynię DSG.

 

Konrad Stopa

Fot: Seat

 

seat-ateca 1

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: