Nowa Kia Sorento już w Polsce

Po niespełna roku od debiutu, Kia Sorento trafia na polski rynek. Niedługo pierwsze egzemplarze zapełnią salony samochodowe tej marki. A ile trzeba będzie zapłacić, by je stamtąd zabrać?

Nowa generacja tego SUV-a trochę urosła. Dzięki temu trafia ona na większych konkurentów, nawet niemieckiego pochodzenia. Kia Sorento mierzy teraz prawie 4,8 metra, co skutkuje dwoma dodatkowymi fotelami w trzecim rzędzie. Oczywiście nie będzie to miejsce komfortowe, ale zawsze opcjonalne.

Tak, jak wspomniałem, samochód jest pozycjonowany dosyć wysoko, więc znajdziemy na jego pokładzie duży wyświetlacz dotykowego systemu medialnego, podgrzewane siedzenia, dobry system audio czy skórzane obicia. Projekt trochę odmłodzono, ale kwestią gustu jest jego ocena.

 

Kia Sorento Interior 11a Nowa Kia Sorento już w Polsce

 

Czas skupić się  na cenach i specyfikacjach. Kię Sorento napędzać może silnik (zawsze napęd na 4 koła):

  • Diesela o poj. 2 litrów i mocy 185 KM (402 NM) i 6-biegowy automat (od 144900 zł)
  • Benzyniak o poj. 2,2 litra i mocy 200 KM (441 NM) i 6-biegowy manual (od 158900 zł)

Najdroższa Kia Sorento może kosztować nawet powyżej 200 tysięcy złotych. Czy to dużo? Oceńcie sami.

Konrad Stopa

Fot: Kia

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: