Najszybszy Abarth w historii [Genewa]

Na salonie samochodowym w Genewie zaprezentowano Abartha 695 Biposto, który poraża osiągami oraz zastosowanymi materiałami. Ale bez zbędnych zachwytów – po kolei…

Motor Abartha to turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności jedynie 1,4 litra i mocy aż 190 koni mechanicznych. Wyobrażacie sobie pewnie jak szybko ten Fiat potrafi jeździć. A potrafi! To najszybszy Abarth w historii (5,9 s do 100 km/h).

%name Najszybszy Abarth w historii [Genewa]

Co ważne 695 wygląda równie niesamowicie. By auto podobne do popularnej “pięćsetki” było jak najlżejsze, producent wywalił tylną kanapę i inne dodatki typu klimatyzacja, system audio lub elektroniczne szyby. Posunął się nawet krok dalej, ponieważ szkło z bocznych okien zastąpiono płytami z pleksi. Dzięki tym zabiegom waga samochodu spadła do 997 kg.

Fiat 695 Abarth Biposto powstał na uczczenie pierwszego Abartha 695 z 1964 roku.

Konrad Stopa

Fot: Fiat

%name Najszybszy Abarth w historii [Genewa]

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: