Kobiety bezpieczne na drodze dzięki Bridgestone

Cztery niewielkie fragmenty opony, każdy wielkości pocztówki są jedynymi elementami, które łączą samochód z nawierzchnią drogi. Większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy.

Dlatego eksperci firmy Bridgestone opowiedzą o ogromnym wpływie opon na bezpieczeństwo, zaś Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nauczą, jak zachowywać się w kryzysowych sytuacjach na drodze podczas bezpłatnych warsztatów „Kobieta bezpieczna za kierownicą”.

Firma Bridgestone we współpracy z Policją wychodzi z inicjatywą do kobiet, które chciałyby zdobyć praktyczną wiedzę na temat bezpieczeństwa w aucie. Wszystkie zainteresowanie Panie zapraszamy do budynku WORD we Wrocławiu, przy ul. Łagiewnickiej 12, 25 października o godzinie 11.00.

Podczas warsztatów eksperci Bridgestone wskażą różnice pomiędzy letnimi i zimowymi oponami, przedstawią ich wpływ na prowadzenie auta i udowodnią, jak ważna jest sezonowa wymiana opon. Ponadto poruszony będzie niezwykle istotny temat prawidłowego ciśnienia w oponach – w zależności od liczby pasażerów, czy bagażu. Pokażemy, jak zwiększyć komfort jazdy i obniżyć spalanie paliwa.

Badania Bridgestone pokazują, że świadomość kierowców jest bardzo niska, ponad 78% Europejczyków jeździ na oponach nienadających się do użycia. Właśnie dlatego, podczas warsztatów będzie można nauczyć się jak poradzić sobie z awarią ogumienia, przejechać się samochodem w alkogoglach oraz przeprowadzić jazdę sprawnościową samochodem z talerzem Stewarta.

 

RZESZÓW_PLAKAT

 

– Z naszą inicjatywą wychodzimy właśnie do kobiet, ponieważ stanowią blisko 40% wszystkich kierowców w Polsce i to one dużo chętniej poszerzają swoją wiedzę i umiejętności. Ponadto panie coraz częściej decydują o sprawach, które tradycyjnie były domeną mężczyzn, szczególnie tych które mają wpływ na bezpieczeństwo ich bliskich – powiedziała Anna Paszt Marketing & PR Manager, Bridgestone East Europe.

Spotkanie odbędzie się 25, października na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Wrocław ul. Łagiewnickiej 12. Zaczynamy o godzinie 11.00.

Zapraszamy do zgłoszeń na adres: m.myczko@mediaforum.pl lub a.nawrocka@mediaforum.pl lub pod nr tel.: 604 409 353.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

 

Identyczne wydarzenie będzie miało miejsce również w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 18 października w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie przy Al. Wyzwolenia 4. Zaczynamy o 11.00

 

Źródło: Bridgestone

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: