Debiut Audi Allroad Shooting Brake

Trudno stwierdzić czym ten samochód jest. Czy to kombi, crossover, a może już SUV? Dodatkowo producent twierdzi, że ten model najwięcej wspólnego ma z Audi TT. Niezły miszmasz.

Ale czas wrócić do konkretów. Audi napędza system hybrydowy. Pierwszym członem jest 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy, który generuje 288 KM i 380 NM. Uzupełnieniem napędu są dwa silniki elektryczne.

audi-allroad-shooting-brake (3)

Jeden z nich to 40 KW (270 NM), a drugi, zamontowany przy tylnej osi, który rozpędza auto przy niskich prędkościach ma moc 85 KW (270 NM). Po zsumowaniu tych wszystkich wartości Audi Allroad Shooting Brake ma 408 konie mechaniczne i maksymalny moment obrotowy na poziomie 650 NM. Zasięg tego „cacka” na samych bateriach to 50 kilometrów.

audi-allroad-shooting-brake (4)

Co ciekawe, Audi zachwyca osiągami. Do 100 km/h rozpędza się tylko 4,6 sekundy! Nie gorzej jest z prędkością maksymalną, który dochodzi do 250 km/h. Oprócz jednostek napędowych za taki dane odpowiedzialny jest również 6-biegowy automat e-S Tronic.

audi-allroad-shooting-brake (6)

Jak na spore auto (4200x1850x1410 mm) Allroad Shooting Brake jest bardzo ekologiczny. Bardzo to nawet złe określenie, trudno to nazwać, ponieważ na 100 km samochód zużywa w cyklu mieszanym jedynie 1,9 litra PB. Zasięg całego układu to 820 km. Nienajgorzej!

Konrad Stopa

audi-allroad-shooting-brake (5)

audi-allroad-shooting-brake (1)

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: